Carlo Curley nie żyje

MEDIA

Słynny amerykański organista Carlo Curley zmarł w szpitalu w Melton Mowbray w wieku 59 lat. Strona internetowa muzyka, zwanego „Pavarottim organów” głosi: „to wielka strata dla nas wszystkich, zwłaszcza dla społeczności organistów”.

Curley dał się poznać słuchaczom radia BBC jako autor skomplikowanych kompozycji, a także koncertów nagrywanych w katedrach w Guildford, Gloucester i Norwich. Był pierwszym w historii organistą, który miał występ w Białym Domu, na zaproszenie prezydenta Jimmie’go Cartera.

stock.xchng


Curley urodził się w muzykalnej rodzinie w 1952 r. W czasie studiów na North Carolina School of Arts miał okazję pobierać nauki od dwóch wówczas najlepiej znanych organistów na świecie: amerykanina Virgila Foxa i brytyjczyka Sir George’a Thalben-Balla.

W 1998 r. ukazała się jego autobiografia nakładem wydawnictwa Harper Collins. BBC odnotowało na jego temat: „Jego charyzma i wyobraźnia pozwoliły mu zdobyć sławę również poza społecznością skupioną wokół muzyki klasycznej i organizować ogólnoświatowe trasy koncertowe”.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.bbc.co.uk/go/rss/-/news/entertainment-arts-19250242
http://www.lfpress.com/blogs/brandnewblog/2012/08/13/20098566.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry