Obejrzyj film „Cesarzowa” i cofnij się w czasie do dawnych Chin

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, POLSKA, ROZRYWKA

Nominowana do Oscara za najlepsze kostiumy „Cesarzowa” , to godny polecenia fascynujący film, zrealizowany z olbrzymim rozmachem. „Cesarzowa” to historia pięknej, silnej kobiety cesarzowej potężnego imperium. Cesarzowa jest postacią tragiczną, jest pierwszą kobietą, która przełamuje patriarchalną tradycję Chin.


Film opowiada jakim presjom podlegały w tamtych czasach kobiety. Za murami Zakazanego Miasta skrywane były największe sekrety, a nękane wojnami cesarstwo chyliło się ku upadkowi. Przez wiele lat Cesarzowa i jej przyrodni syn żyli w niemoralnym związku. W przeddzień chińskiego święta Chong Yang, do pałacu wraca niespodziewanie cesarz z drugim synem. Pomiędzy miłością i pożądaniem, wśród pałacowych intryg rozpoczyna się walka o władzę…

O filmie pisano „najbardziej spektakularny sukces w historii chińskiego kina”. Wspaniałe wnętrza pałacu cesarskiego zbudowano w pekińskim studiu filmowym. Scenografia aż kipi od złota. Obfitość złotego koloru wzmacnia wrażenie imperialnej potęgi. Jednak za kostiumy film nominowano do Oscara. Najwspanialszy strój cesarza – smoczy strój przygotowywało kilkadziesiąt osób przez kilka miesięcy. Równie piękne szaty miała cesarzowa. Warto zobaczyć!

Polecam!
AniaJot

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry