Czy liczenie baranów to dobry sposób na zasypianie?

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Wiele osób ma problemy z zasypianiem. Najczęściej przyczyną jest wszech obecny stres. Właściwe podejście do odpoczynku, to podstawa pozbycia się jego skutków. Czy tradycyjne liczenie baranów to dobry środek nasenny? Okazuje się, że ten znany wszystkim sposób jest nieskuteczny, gdyż zmusza mózg do koncentracji i pracy. Skuteczniejsze będzie przywołanie przyjemnych chwil związanych z morzem, plażą, spacerem po łące…

sxc/porah

Wcześniej nim położymy się spać zadbajmy o temperaturę w sypialni (optymalna 19 stopni) i przewietrzenie pokoju. Nie objadajmy się, ale tez nie idźmy spać z pustym żołądkiem. Przed snem nie pijmy kawy, herbaty, nie palmy papierosów ani nie pijmy alkoholu. Wszystkie te używki podnoszą ciśnienie i utrudniają zasypianie. Warto też zainwestować w szczelne zasłony, rolety lub opaskę na oczy. Gdy bowiem w sypialni jest jasno, organizm hamuje produkcję melatoniny, która odpowiada za głęboki sen.
Herbatka z melisy to znany, często stosowany środek uspokajający i ułatwiający zasypianie. Wypijmy wiec mała filiżankę tej herbatki.

Gdy problemy z zasypianiem są długotrwałe, idźmy do lekarza!

AJ

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry