Album „Document” zespołu R.E.M, wydany ponownie po 25 latach

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MEDIA, POLSKA, RADIO, ROZRYWKA, ŚWIAT

Pomimo tego, że R.E.M. zakończył działalność w zeszłym roku, co chwilę na rynku pojawiają się reedycje ich największych hitów i najbardziej znanych albumów, a także wcześniej niepublikowany materiał, utwory bonusowe, covery i remiksy. Tym razem wytwórnia Capitol Records w 25. rocznicę albumu Document, 25 września, wyda jego jubileuszową reedycję.

Wydawnictwo ukaże się w kilku wersjach, m.in. w formacie płyta winylowa + dwa dyski CD, na których obok zremasterowanej wersji albumu oryginalnie wydanego w 1987 r. znajdziemy zapis niepublikowanego wcześniej kocnertu grupy w ramach Work Tour z tego roku.

Document, piąty album w historii R.E.M. otworzył im drzwi do międzynarodowej sławy, dzięki hitom takim jak „The One I Love” i „It’s The End of the World As We Know It (And I Feel Fine)”. Wydanwictwo zajęło 10. miejsce w zestawieniu Billboard 200, sprzedało się w nakłądzie miliona egzemplarzy w USA, zdobywając status platynowej płyty.

To nie koniec nowości od niestniejącego już zespołu. 9 października wydana zostanie reedycja filmu dokumentalnego Inside/Out, którego częścią jest R.E.M. Na płycie znajdziemy również utwory bonusowe i niepublikowane wcześniej strony B.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=R.E.M.%E2%80%99s-%E2%80%98Document%E2%80%99-gets-25th-anniversary-deluxe-edition&nItemID=55423
http://remhq.com/index.php

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry