Delphic wraca z trasą koncertową

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Delphic zagra dziwięć koncertów na jesieni, wszystkie w Wielkiej Brytanii. Trasa rozpocznie się występem w szkockim Glasgow 22 października, zakończy się 2 października w Londynie. Po drodze grupa zatrzyma się w Newcastle, Norwich, Nottingham, Sheffield, Portsmouth, Manchesterze i Bristolu.

stock.xchng


Zespół zamierza testować materiał na drugi album studyjny, który nagrał we współpracy z producentem Benem Allenem (znanego z pracy dla Bombay Bicycle Club) i współzałożycielem wytwórni DFA Records, Timem Goldsworthy’m. Zapytany, dlaczego prace nad materiałem trwają tak długo, frontman grupy, Rick Broadman, powiedział: „Staramy się zrobić coś naprawdę dobrego. Nie interesuje nas rock n’ rollowe życie.Nie chcemy wydać czegoś, do czego będziemy mogli wracać przy każdej możliwej okazji i mieć z tego frajdę. Chcemy zrobić świetne nagranie.”

Zespół został założony w Stockport koło Manchesteru w 2009 r., tworzą go Richard „Rick” Boardman, Matt Cocksedge, James Cook i Dan Hadley. Ich debiutancki longplay, Acolyte, wydany 11 stycznia 2010 r. za pośrednictwem wytwórni Polydor Records, wspiął się na 8. miejsce listy UK Albums Chart. Delphic znalazł się wśród 15 nominowanych artystów do prestiżowej nagrody BBC Sound of 2010 dla najlepszych muzyków ostatniego roku.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.nme.com/news/delphic/65499
http://delphic.cc/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry