Elysium amerykańskim debiutem Pet Shop Boys

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Elysium będzie pierwszym albumem brytyjskiej grupy Pet Shop Boys nagranym w Stanach Zjednoczonych, dokładnie w Los Angeles. Materiał na płytę został nagrany wiosną br. przez duet Neil Tennant i Chris Lowe. Muzycy współpracowali z producentem Andrew Dawsonem, który zdobył trzy Nagrody Grammy za produkcję i mastering albumów amerykańskiego rapera Kanye Westa. Dystrybucją nowego wydawnictwa zajmie się wytwórnia Parlophone Records.

Elysium zawierać będzie dwanaście autorskich kompozycji utrzymanych w stylu spokojnej, klasycznej elektroniki, nieprzeładowanej efektami. Tennant powiedział: „Będzie to ciepła, głęboka w brzmieniu muzyka, esencja naszych ostatnich zawodowych doświadczeń. Pisanie elektornicznego pamiętnika, coś na kształt zamykania w dźwiękach historii nas jako duetu, nas jako ludzi”.

Lowe wyznał: „Nagrywanie w USA było dla nas inspirujące, tak jak współpraca z producentem specjalizującym się w innym gatunku muzycznym. Jego oryginalne podejście dodało nowy wymiar do naszej muzyki”.

Pet Shop Boys wydali 10 albumów studyjnych i sprzedali ponad 30 mln swoich nagrań na całym świecie. Ich debiutancka płyta Please (1986) zdobyła status platynowej płyty jednoczesnie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Pet-Shop-Boys-new-album-Elysium-out-September-10.&nItemID=55507
http://www.nme.com/news/pet-shop-boys/65217

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry