Jesienne nowości programowe Telewizji Polskiej (TVP)

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, TELEWIZJA

Telewizja, która łączy Polaków i która jest bliska ich sprawom – tym przesłaniem kieruje się TVP1 w swoich audycjach na jesieni 2012 roku.

W serialach, które zadebiutują w Jedynce, stawiamy na oryginalną polską twórczość oraz na tematykę istotną dla widzów w Polsce. Współczesna duchowość Polaków to temat przewodni „Siły wyższej”. Będzie to humorystyczne spojrzenie na polską religijność – spojrzenie, które jednocześnie szanuje wrażliwość widzów i zachęca ich do refleksji. Z kolei w serialu „Wszystko przed nami” zajmiemy się losami młodych Polaków, którzy poprzez ciężką pracę w kraju i za granicą chcą zmieniać swoje życie na lepsze. Będą to swoiste polskie drogi XXI wieku. „Wszystko przed nami” jest również symbolem powrotu TVP1 do dobrych praktyk w pozyskiwaniu produkcji filmowej przez telewizję publiczną. Ten nowy serial został bowiem wyłoniony w ramach konkursu – podobnie jak w połowie lat 90. „Klan” i „Złotopolscy”, które rozpoczęły rozkwit tego gatunku twórczości telewizyjnej w Polsce.

TVP1 będzie również tą stacją, która będzie transmitować najważniejsze dla Polaków wydarzenia państwowe, sportowe i religijne. W TVP1 będziemy pokazywać sport na najwyższym poziomie (Liga Mistrzów) oraz mecze narodowej reprezentacji piłkarskiej. Niedzielny magazyn „Między Niebem a Ziemią” częściej niż do tej pory będzie na żywo relacjonował wydarzenia ważne dla katolików w Polsce (m.in. uroczystości na Jasnej Górze 26 sierpnia, odpust na Św. Krzyżu). Widzowie TVP1 zobaczą również widowiska przygotowane specjalnie dla nich, m.in. Wielki Test o Europie (1 października) oraz spektakle Teatru Telewizji na Żywo.

Jedynka będzie miejscem dyskusji o kluczowych problemach kraju. Toczyć się ona będzie przede wszystkim w audycji „Na pierwszym planie”, której celem nie jest szukanie konfliktów i pogłębianie podziałów, lecz kompetentna debata nastawiona na szukanie rozwiązań. Wzmocniony zostanie publicystyczny charakter programu „Kawa czy herbata”. Różne punkty widzenia pojawiać się będą w nowym cyklu reporterskim Jedynki (środa 22:00) oraz pasmach dokumentu.

Jubileusz 60-lecia Telewizji Polskiej (październik) będziemy traktować jako wielkie zobowiązanie wobec widzów. Będziemy przypominać wybitnych twórców telewizyjnych i ich dorobek, jakie pozostawili tworząc w TVP. Równocześnie zaproponujemy widzom TVP1 audycje w najwyższej jakości merytorycznej i technicznej (HD), bogato korzystające z multimediów oraz form interaktywnych (Hbb TV, media społecznościowe, aplikacje na smartfony). Będzie to widoczne w audycjach dla dzieci, które pozostaną silną pozycją Jedynki, oraz w programach rozrywkowych i publicystycznych. Szczególne znacznie będzie miał zrealizowany wspólnie z BBC serial „Szpiedzy w Warszawie”: z jednej strony to zapowiedź, że tematyka historyczna odgrywać będzie dużą rolę w ofercie Jedynki, z drugiej zaś to powrót TVP1 do współpracy z wielkimi telewizjami publicznymi w Europie.

Uwielbiane seriale, wybitne kino, gwiazdorskie obsady, znakomite dokumenty, ambitna rozrywka, a także kultura w najlepszym wydaniu. Nowe gatunki, premierowe programy, odświeżony, przejrzysty układ pasm. Jesień w Dwójce zapowiada się bardzo obiecująco.

Od września TVP2 zaproponuje widzom odświeżoną ramówkę z nowym, przejrzystym układem pasm. Nie zabraknie nowości programowych, najlepszych polskich seriali, przebojowych produkcji filmowych i kina dla koneserów. Profil anteny wyznaczać też będą cykle dokumentalne, magazyny społeczno-kulturalne i publicystyka z najwyższej półki. Wśród propozycji na jesień znajdą się także programy rozrywkowe, które zdążyły stać się już swoistą wizytówką Dwójki.

– Nieustająco pracujemy nad tym, aby Dwójka była anteną z własną, niepowtarzalną osobowością i charakterem. Rozpoznawalną, oryginalną, przyjazną, otwartą na widza, odpowiadającą na jego oczekiwania i ambicje. Anteną cenioną i lubianą – podkreśla Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2. – Zmiany i nowości, które wprowadziliśmy do jesiennej ramówki są bezpośrednią reakcją na sugestie i prośby, które otrzymujemy od naszych widzów.

Bez wątpienia jednym z największych (choć nie jedynym) atutów Dwójki są seriale. Seriale cieszące się ogromną sympatią widzów, produkcje odległe od sitkomowej konwencji – ambitne, błyskotliwe, z doborową obsadą i pierwszoligowym zespołem realizatorów. Takie tytuły jak „Rodzinka.pl”, „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” czy „Ja to mam szczęście” niezmiennie przyciągają przed ekrany swoją wierną i lojalną widownię.

– Postanowiliśmy wzmocnić pasmo seriali, proponując widzom nowy, przejrzysty i uporządkowany ich układ – wyjaśnia Jerzy Kapuściński. – Serialowy wieczór w Dwójce będzie rozpoczynać się po 19.00, a kończyć przed 22.00 w dni powszednie. W niedzielne wieczory zaprosimy natomiast widzów na premierowe odcinki nowej serii „Czasu honoru”. Nowością będzie nowa produkcja TVP2 zatytułowana „Paradoks” z Bogusławem Lindą w roli głównej. To również odpowiedź na głosy naszych widzów, którzy deklarowali, że chętnie widzieliby w Dwójce nowoczesny, polski serial kryminalno-sensacyjny, nawiązujący do najlepszych zachodnich i skandynawskich wyznaczników tego gatunku.

„Paradoks” pojawi się na antenie TVP2 już 6 września i będzie emitowany w kolejne czwartkowe wieczory o 21.05. Nowa ramówka TVP2 to także liczne profilowane cykle filmowe. W środowe wieczory Dwójka zaprosi na „Kino Relaks”, czyli filmy radosne, romantyczne i nastrojowe, propozycje dla pań, par, przyjaciół, a także całych rodzin. Czwartkowy wieczór dedykowany będzie kinu dla koneserów. W cyklu „Kocham kino” Dwójka zaprezentuje filmy wybitnych i nagradzanych reżyserów z całego świata, w tym także z Polski. Natomiast w piątkowe wieczory – w ramach cyklu „Kino na Maxa” – widzowie TVP2 będą mieli okazję obejrzeć hitowe superprodukcje ostatnich lat. To także oferta dla młodzieży, którą Dwójka będzie przyciągać przed telewizory już od godziny 20.40, zapraszając na serial Rodzinka.pl, niezwykle popularny także wśród młodego pokolenia odbiorców.
Weekendy to tradycyjnie czas, kiedy rozluźniamy gorsety, zwalniamy tempo, oddajemy się rozrywce i kulturze. Tak też będzie w Dwójce. Wśród propozycji rozrywkowych TVP2 pojawi się „Kocham to, co lubię”, czyli nowy, autorski program Wojciecha Manna, znanego z przewrotnego i inteligentnego poczucia humoru. Nie zabraknie też innych żelaznych Dwójkowych pozycji, jak choćby „Bitwy na głosy”, „Kabaretowego klubu Dwójki” w zupełnie nowej formule, show „Kocham Cię, Polsko” czy popularnego teleturnieju „Postaw na milion”. Niedziele w TVP2 to również bogata oferta kulturalna. Wczesnym przedpołudniem zaprosimy na program „Kultura, głupcze”, wieczorem będzie można obejrzeć magazyn „Kocham kino” Grażyny Torbickiej oraz „WOK – Wszystko o kulturze”.

– Pozycje kulturalne w Dwójce to element 60-letniej tradycji TVP i jeden z wyróżników TVP2 – podkreśla Jerzy Kapuściński. – Chcemy do tej tradycji nawiązywać, prezentować i komentować zjawiska kulturalne we współczesnej i atrakcyjnej dla widza formie. W dzisiejszej rzeczywistości, w której kultura jest często bagatelizowana przez media, rolą Dwójki jest zapewnienie jej ważnego miejsca pośród naszych propozycji programowych.

źródło: TVP

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry