Mumford and Sons o nadchodzącym albumie

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

„Mieszanka ekscytacji i zmęczenia. Coś w rodzaju maratończyka ruzcającego się z ostatnim tchnieniem na linię mety” – skomentował w rozmie z BBC atmosferę wokół wydania nowego albumu lider formacji Mumford and Sons, Marcus Mumford.

flickr/prusakolep/cc.2.0


Zespół jest teraz w trakcie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. – Kończymy jedną serię koncertów i niedługo zaczniemy kolejną. Tylko z innym, nowym, mam nadzieję, że lepszym materiałem – powiedział Mumford. Muzycy pisali, komponowali i nagrywali materiał na nowy album stale będąc w trasie. – Mieliśmy pewne trudności – przyznał keyboardzista i perkusista Ben Lovett – będąc ciągle w ruchu nie mogliśmy korzystać ze wszystkich zalet tradycyjnego studia. Na szczęście nasi współpracownicy dokonali cudów i za to jesteśmy im wdzięczni.

Babel, drugie pełnowymiarowe wydawnictwo grupy, ukaże się 21 września. Jego producentem jest Markus Dravs, który współpracował już z muzykami nad ich debiutem, Sigh No More. Wydany w 2009 r. album odniósł spektakularny sukces, sprzedając się w nakładzie ponad 2 mln egzemplarzy na cąłym świecie i zdobywając nominacje do wielu nagród, m.in. BRIT Awards, Billboard Music Awards i Nagród Grammy.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.bbc.co.uk/programmes/p00xcg4v
http://www.mumfordandsons.com/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry