Przez żołądek do psiego serca?

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA, ZWIERZĘTA

Nasze gorące uczucia do ukochanego pupila powinny przejawiać się troską o właściwe żywienie. Wpływa ono na ich budowę, masę ciała, ogólne zdrowie i samopoczucie. Wesoły, zdrowy przyjaciel, to radość dla właściciela. Zwierzęta źle karmione często zapadają na choroby narządów trawiennych.

fot. Max/ newsfix.pl


Najważniejszym, podstawowym składnikiem psiego jedzenia są białka, najlepiej pochodzenia zwierzęcego. W menu naszego czworonoga nie może zabraknąć mięsa. Na karmę dla psa nadają się też podroby mięsne. Uwaga na wątrobę, w większych ilościach przy dłuższym karmieniu może psu szkodzić. Mięsa nie należy w pełni zastępować rybami, nawet w połączeniu ich z pokarmem mięsnym, nie powinny one stanowić więcej niż 5% całej porcji. Ryby zawsze powinny być gotowane.

Niektórzy uważają, że pies, będąc mięsożercą, powinien jeść głównie(lub prawie wyłącznie) pokarm mięsny, najlepiej surowy. Nic bardziej błędnego! Takie odżywianie psa prowadzi do bardzo niebezpiecznych następstw: silny ból stawów, schorzenia nerek i wątroby, kruszenie się i wypadanie zębów, matowienie sierści, zapach kału jest wyjątkowo nieprzyjemny. A wszystko dlatego, że organizm pieska nie otrzymuje potrzebnych ilości składników mineralnych.

Pies w swojej diecie potrzebuje też pokarmu roślinnego. Do takich produktów zalicza się m.in.: pieczywo, mąkę, kasze oraz warzywa. Pamiętajmy jednak, że do strawienia chleba potrzeba trzykrotnie więcej fermentów niż do trawienia mleka. Stąd nie należy podawać pieczywa w dużych ilościach, bądź jako głównego pożywienia. Psy tak karmione będą cierpiały na zaparcia a w jelitach powstanie nadmierna ilość gazów.

Z psiego jadłospisu należy bezwzględnie wykluczyć ciężkostrawne i źle przyswajalne nasiona roślin strączkowych: fasoli, bobu, soczewicy i grochu. Organizm psa nie trawi też olejów roślinnych.

Produkty wręcz zabronione to:
– winogrona i rodzynki (mogą u psa spowodować śmiertelne uszkodzenie nerek)
– czekolada (zawarta w czekoladzie teobromina wywołuje nadmierne wydzielanie adrenaliny, może spowodować atak serca)
-kości drobiowe
-cebula(też por, czosnek)-niszczy czerwone krwinki, powoduje anemię
-surowe białko jaj kurzych
– wieprzowina (zbyt tłuste mięso, pies ma kłopoty z trawieniem)
– alkohol (może doprowadzić psa do śpiączki a nawet śmierci)
– wszelkie grzyby
– awokado ( w całości jest toksyczne dla psów)

Prawie każdy pies potrafi zjeść dwa razy więcej niż potrzebuje. Chrońmy nasze psy od otyłości!

AJ

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry