Nowa wersja Firefox dla tabletów – jeszcze szybsza i gotowa do pobrania

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Od wczoraj ze sklepu Google Play można pobrać nową wersję Firefoxa dla tabletów działających pod systemem Android. Wszystkie aktualizacje, znacząco poprawiające wydajność przeglądarki na telefony, są już dostępne również na jej wersję dla tabletów. Użytkownicy zauważą, że wszystkie procesy przebiegają teraz znacznie szybciej, począwszy od uruchomienia przeglądarki, przez czas ładowania stron i ich przybliżania oraz oddalania, aż po wydajność aplikacji sieciowych.

Korzystając z Firefoxa dla systemu Android łatwo dostaniemy się na ulubione witryny, dzięki nowemu, uproszczonemu wyglądowi z możliwością personalizacji strony startowej. Wydanie to zawiera również nowy inteligentny ekran, który dostarcza użytkownikowi całą historię przeglądania, zakładki, hasła oraz formularze danych. Dzięki usłudze Firefox Sync możemy zaimportować wszystkie nasze dane i ustawienia z przeglądarki na innym urządzeniu.

Firefox dla systemu Android obsługuje Flash dla tabletów z Androidem w wersji Honeycomb, pozwalając na oglądanie większej liczby filmów wideo i granie w gry przez internet w trakcie podróży.

Aby przeglądanie internetu przy pomocy telefonu lub tabletu stało się prostsze, Firefox dla systemu Android pozwala przełączać się pomiędzy desktopową a mobilną wersją strony, za pomocą opcji „Pokaż pełną wersję strony” z menu przeglądarki.

Firefox dla systemu Android pozwala w prosty sposób poruszać się po mobilnej Sieci, dzięki wielu nowym funkcjom i poprawkom w zakresie stabilności przeglądarki, takim jak Znajdź na stronie i zaznaczanie tekstu.

Opierając się na tej samej technologii otwartej Sieci co jego desktopowy odpowiednik, Firefox dla systemu Android zapewnia najwyższy poziom prywatności i bezpieczeństwa w mobilnym przeglądaniu sieci. Firefox respektuje prywatność użytkownika i dba o jego bezpieczeństwo przy pomocy funkcji, takich jak Do Not Track, hasło główne, HTTP Strict Transport Security i innych.

Nowe możliwości HTML5 w Firefoksie dla systemu Android pozwalają programistom na tworzenie bardziej zaawansowanych aplikacji mobilnych i stron internetowych, opierających się na HTML5, JavaScript, CSS i innych standardach otwartej Sieci. Jako orędownik sieci Web, Mozilla tworzy nowe API internetowe i wprowadza je do grup standaryzujących, aby rozwijać Sieć jako platformę. Wśród standardów, które Mozilla pomogła stworzyć, są Camera API, Vibration API, Mobile Connection API, Battery Status API, Screen Orientation API i Geolocation API.

źródło: mozilla

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry