Festiwal „Hommage à Kieślowski” w Sokołowsku już w przyszły piątek.

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Już w przyszły piątek 7 września rozpocznie się w Sokołowsku druga edycja „Sokołowsko Festiwal – Hommage à Kieślowski” – wydarzenia poświęconego twórczości Krzysztofa Kieślowskiego. Festiwal to trzydniowy, międzynarodowy, projekt, podczas którego w jednym miejscu spotykają się bliscy współpracownicy, przyjaciele i rodzina Krzysztofa Kieślowskiego, pasjonaci jego twórczości oraz młodzi twórcy szkół filmowych i artystycznych. W tym roku punktem odniesienia dla festiwalu jest film „Bez końca”.

Program festiwalu skierowany jest przede wszystkim do młodych pasjonatów kina i wśród wielu innych atrakcji obejmuje m.in. Warsztaty Krytyki Filmowej. Podczas trzech festiwalowych dni odbędzie się ponad 40 projekcji i kilkanaście wydarzeń towarzyszących. W programie znajdą się nie tylko dokumenty Krzysztofa Kieślowskiego, ale także filmy Jean-Pierre’a i Luca Dardenne, Kena Loacha, Heleny Trestikowej, Jacka Bławuta, Doroty Kędzierzawskiej, Małgorzaty Szumowskiej, Marcela Łozińskiego oraz Grega Zglinskiego. Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu będzie Klaus Maria Brandauer.

Festiwal odbywa się w wyjątkowym miejscu, które odegrało ogromną role w życiu Krzysztofa Kieślowskiego. W Sokołowsku spędził on bowiem kilka lat dzieciństwa i rozwijał tutaj swoje filmowe pasje. Nakręcił tu również jeden ze swoich pierwszych dokumentów – „Prześwietlenie” (1974). W zabytkowym Sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku powstaje Międzynarodowe Laboratorium Kultury wraz z Archiwum Twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

Źródło:
http://insitu.pl/projekty/festiwale/item/sokolowsko-festiwal-hommage-a-kieslowski-edycja-ii

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry