Polcon 2012: Zajdle za rok 2011 rozdane.

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W niedzielę galą wręczenia prestiżowej Nagrody Fandomu Polskiego imienia Janusza A. Zajdla za rok 2011 zakończył się we Wrocławiu tegoroczny Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon. Laureatami nagrody zostali Maja Lidia Kossakowska (za powieść Grillbar Galaktyka i Jakub Ćwiek (za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach).

Organizatorem czterodniowej imprezy wypełnionej prelekcjami, pokazami filmów i strojów, prezentacjami gier oraz spotkaniami z pisarzami był w tym roku Dolnośląski Klub Fantastyki Vratislavia Fantastica. W programie tegorocznego Polconu każdy miłośnik fantastyki mógł znaleźć cos dla siebie. Był m.in. blok w całości poświęcony Gwiezdnym Wojnom, grom RPG, mandzie i anime oraz rzekomemu końcowi świata, który według przepowiedni ma nastąpić w 2012 r.
Poza wieloma wspaniałymi gośćmi z kraju, wśród których były takie sławy jak Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski, Andrzej Ziemiański czy Jarosław Grzędowicz imprezę zaszczycili swoją obecnością także goście z zagranicy m.in. szwajcarski pisarz i publicysta, twórca tzw. paleoastronautyki Erich von Daeniken i jeden z najpopularniejszych czeskich pisarzy fantasy i sf – Miroslav Zamboch.

Pierwszy Polcon odbył się w październiku 1985 roku w Błażejewku pod Poznaniem. Program tej imprezy jest zawsze bardzo bogaty. Podczas czterech dni odbywają się spotkania z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki, pokazy filmowe, gry fabularne, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocja książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa SF oraz wiele innych atrakcji.

W przyszłym roku Polcon odbędzie się w dniach 29 sierpnia- 1 września Warszawie, a jego gospodarzem będzie Stowarzyszenie Avangarda.

Monika Kapela

Źródła:
http://polcon2012.pl/
http://polcon.fandom.art.pl/aktualnosci.shtml

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry