Toshiba Portégé Z930 nowa generacja ultrabooków

AKTUALNOŚCI, KOMPUTERY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Toshiba zaprezentowała nową generację ultrabooków serii Z – modele Z930. Ważące jedynie 1,12kg urządzenia są obecnie najlżejszymi1 na świecie 13,3-calowymi laptopami. Łączą w sobie również najlepsze cechy laptopów i tabletów – łatwość użycia i wydajność – z krótkim czasem uruchamiania systemu. Nowe, mierzące w najszerszym miejscu niespełna 16 milimetrów urządzenia firmy Toshiba, powstały w oparciu o swojego poprzednika, zdobywcę nagrody „red dot” – smukłego Portégé Z830. Podobnie jak on wyróżniają się wytrzymałą, wykonaną ze stopu magnezu obudową i baterią działającą do 8 godzin. Z930 są sprawnymi ultrabookami z szerokim wyborem pełnowymiarowych portów, umożliwiających bezproblemową i szybką łączność. Modele tej serii będą dostępne we wrześniu. Ich cena rozpoczynać się będzie od 3699 zł i będzie zależała od konfiguracji modelu.

fot. toshiba Z930

Teksturowana obudowa ze stopu magnezu w kolorze srebrnym sprawia, że Portégé Z930 mają wyjątkowy wygląd, który współgra z ich smukłą sylwetką. Mimo niewielkiej wagi i zaledwie 1,5 cm grubości, modele te są niezwykle wytrzymałymi urządzeniami. Dzięki trwałej obudowie i wewnętrznemu wzmocnieniu o strukturze plastra miodu, Portégé Z930 doskonale sprawdzają się nie tylko w biurze, ale i poza nim. Podświetlenie pełnowymiarowej klawiatury pozwala na swobodną pracę nawet przy przyćmionym świetle. Inżynierowie firmy Toshiba pomyśleli również o zabezpieczeniu danych, dzięki czemu przypadkowo rozlana kawa, herbata czy jakikolwiek inny napój nie będą już zagrożeniem dla informacji zapisanych na dyskach tych modeli .

Wspierane najnowszej generacji procesorami dedykowanymi dla ultrabooków oraz Technologią Rapid Start firmy Intel, nowe laptopy Toshiba Portégé Z930 potrzebują zaledwie kilku sekund na uruchomienie i osiągnięcie pełnej gotowości do pracy. Taka szybkość reakcji możliwa jest również dzięki najnowszej technologii zastosowanej w dysku SSD. Super cienkie ultrabooki zostały wyposażone w głośniki o dużej mocy i wydajną baterię. Jednokrotne jej naładowanie pozwala na ośmiogodzinną pracę lub kilkudniowe działanie urządzenia w trybie gotowości (stand-by).

Portégé Z930 jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi biznesu szukających profesjonalnych urządzeń. Świetnie sprawdza się w czasie podróży służbowych, ponieważ jest nie tylko smukły i lekki, ale również wytrzymały i wydajny. Dla osób pracujących poza biurem istotny jest także szybki dostęp do danych i aplikacji przechowywanych w zasobach firmowych, zaś Portégé Z930 może obsłużyć szybkie połączenia mobilnych szerokopasmowych sieci. Jego parametry, zapewniane przez procesor Intel® Core™ vPro™ trzeciej generacji, pozwalają mu również swobodnie obsługiwać wymagające aplikacje biznesowe. Ultrabook może być dodatkowo wyposażony w zaawansowane funkcje zabezpieczające, takie jak moduł Trusted Platform, szyfrowanie dysku, ochrona hasłem (dostępne w wybranych modelach z technologią Intel® vPro™) oraz czytnik linii papilarnych, który umożliwia wygodne i bezpieczne zalogowanie się do systemu za jednym pociągnięciem palca.

Ultrabooki Z930, podobnie jak inne laptopy Toshiba, mają zainstalowane oprogramowanie Toshiba Eco Utility, które pozwala użytkownikowi łatwo zoptymalizować poziom energii zużywanej przez urządzenie. Nowe modele są ponadto zgodne ze standardem Energy Star® 5.0, przyznawanym energooszczędnym produktom, których używanie jest wyjątkowo korzystne dla środowiska.

źródło: toshiba

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry