W sobotę rusza Wratislavia Cantans

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

10 dni, 30 koncertów, 12 miast Dolnego Śląska- tak wygląda program 47. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, który w sobotę rozpocznie się we Wrocławiu. Motywami przewodnimi tegorocznej edycji festiwalu są muzyka Jana Sebastiana Bacha oraz męka i śmierć Chrystusa. Twórczość niemieckiego kompozytora pojawiła się w programie tegorocznego festiwalu z okazji setnej rocznicy Festiwalu Bachowskiego, który odbył się we Wrocławiu.

Wroclawska Orkiestra Barokowa fot Ł. Rajchert


Festiwal rozpocznie się koncertem brytyjskiej skrzypaczki Rachel Podger, która wspólnie ze swoim zespołem Brecon Baroque, wykona koncerty skrzypcowe, klawesynowe i obojowe Bacha.We Wrocławiu wystąpią również m.in. skrzypaczka Izabelle Faust, gambista Jonathan Manson, klawesynista Trevor Pinnock oraz śpiewacy Andrew Kennedy i Roderick Williams. Zagrają także zespoły Copenhagen Royal Chapel Choir, Doric String Quartet i Gallicantus.

Podczas festiwalu będzie można wysłuchać utworów z kilku epok, od średniowiecza, aż do XXI w.Tegoroczną edycją festiwalu z funkcją jego dyrektora artystycznego żegna się Paul McCreesh. Zastąpi go w tej roli Giovanni Antonini.

Źródła:
http://www.wratislaviacantans.pl/

Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry