Billy Corgan: „Soundgarden i Pavement reaktywowały się tylko po to, by zarobić więcej pieniędzy”

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MEDIA, MUZYKA, RADIO, ROZRYWKA, ŚWIAT, TELEWIZJA

„Jestem fanem Soundgarden i cieszę się, że wrócili i grają stare piosenki. Ale nazwijmy to po imieniu. Chłopaki po prostu chcą zarobić jeszcze więcej pieniędzy” – powiedział frontman rockowej formacji The Smashing Pumpkins w rozmowie z magazynem Rolling Stone.

stock.xchng


„Niestety Soundgarden dołączył do puli zespołów, które wróciły, grają stare hity i mają nadzieję na dobrą przyszłość. Ja oczywiście sam nie biorę w tym udziału i brzydzę się każdym artystą, który bierze w tym udział i się do tego nie przyznaje”.

Przy okazji wyznał, że The Smashing Pumpkins (których najnowszy album Oceania ukazał się w czerwcu) zdobywa coraz więcej fanów wśród młodych słuchaczy, co wydaje się być kluczowe dla ich przetrwania. „Przeżyjemy tylko wtedy, gdy będziemy mieli młodych fanów. Nie będziemy grać tylko dla starych. Nie tylko dlatego, że to nudne, ale też niezbyt dochodowe”.

Skomentował również sytuację na światowym rynku muzycznym: „Wszystko kręci się wokół sławy i pieniędzy. Muzycy nie mają szacunku dla ludzi, którzy byli na ich miejscu przed nimi, zero szacunku dla muzycznej tradycji, zero szacunku dla wielu znakomitych muzyków na całym świecie, którzy wylali krew, pot i łzy, by zostać zauważeni – wielu z tych nowych nawet nie zna ich nazwisk”.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.nme.com/news/smashing-pumpkins/65568
http://ewallstreeter.com/billy-corgan-says-soundgarden-pavement-came-back-only-to-make-money-7147/
http://www.dailyblam.com/news/2012/08/16/smashing-pumpkins-slam-soundgarden-reunion-album-release-date-unveiled

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry