Poznaliśmy kolejnych artystów Africa Express

KONCERTY, MUZYKA

Carl Barat z zespołu The Libertines, Rizzle Kicks, The Temper Trap, a także Nick Zinner z Yeah Yeah Yeahs i Jack Steadman z Bombay Bicycle Club to kolejni artyści, którzy wystąpią w ramach Africa Express, projektu Damona Albarna, frontmana grup Blur i Gorillaz, mającego na celu skupienie najlepszych wykonawców z Afryki i świata zachodniego.

stock.xchng

Obok koncertów w Middlesbrough, Glasgow, Manchesterze, Cardiff i Bristolu kolektyw chce zagrać kilka koncertów-niespodzianek w stacjach metra, na przystankach autobusowych, czy na placach, w szkołach, firmach i centrach handlowych. Ostatni występ odbędzie się w londyńskiej dzielnicy King’s Cross na Granary Square.

Swój udział w przedsięwzięciu potwierdzili również Amadou & Mariam, Nicolas Jaar, Krar Collective, Kyla La Grange, Reverend and the Makers’ Joh McClure, Nneka, Marques Toliver i Rye Rye.

Pierwsza edycja projektu miała miejsce w 2006 r., kiedy to Albarn zaangażował takich artystów jak Fatboy Slim, Martha Wainwright i Jamie T, którzy podjęli współpracę z gwiazdami afrykańskiej sceny: Toumani Diabate, Salif Keita, Amadou & Mariam i Bassekou Kouyate.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.nme.com/news/damon-albarn/65509
http://www.entertainment-focus.com/news/rizzle-kicks-join-africa-express-tour

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry