Magik znów czaruje. Film o liderze Paktofoniki jeszcze we wrześniu w kinach.

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Długo wyczekiwany nie tylko przez fanów hip – hopu film opowiadający o legendarnej Paktofonice i jej tragicznie zmarłym liderze wejdzie do kin jeszcze w tym miesiącu. Premiera planowana jest na 21 września, ale śląscy fani będą mogli obejrzeć film już 13 września w katowickim kinoteatrze Rialto. Pokaz rozpocznie się o godz. 17.00 a swój udział w nim zapowiedzieli twórcy filmu oraz Rahim i Fokus czyli współtwórcy Paktofoniki.

stock.xchng


Katowice to wyjątkowe miejsce nie tylko dla filmu, którego większość zdjęć została zrealizowana w tutejszym Mikołowie, ale też dla legendarnej formacji, która zawsze był silnie związana z Górnym Śląskiem.

„Jestem Bogiem” to dobrze przyjęty przez krytykę debiut reżyserski Leszka Dawida. Do tej pory film prezentowany był na kilku festiwalach, gdzie zebrał pozytywne recenzje. Obraz był nominowany m.in. do gdyńskich Złotych Lwów, a jego reżyser odebrał nagrodę indywidualną za najlepszy debiut lub drugi film. Dawid Ogrodnik grający Rahima i Tomasz Schuchardt za rolę Fokusa dostali nagrody za najlepsze role drugoplanowe, a Marcin Kowalczyk (Magik) został uznany najlepszym debiutującym aktorem. Prócz nich na ekranie zobaczyć można m.in. Arkadiusza Jakubika, Marcina Dorocińskiego i Dorotę Kolak.

Źródło:
http://film.dziennik.pl/
Monika Kapela

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry