„Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku” nowy projekt PARP

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, GOSPODARKA, POLSKA

Pilotaż programu „Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku” prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Do 14 września innowacyjne firmy mogą złożyć wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przedsiębiorca może otrzymać nawet do 20 mln złotych.

Łączna wartość całego projektu nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 50 milionów euro.

sxc

Jak wyjaśnia PARP, o pieniądze mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność i mający siedzibę, a w przypadku przedsiębiorców będących osobami fizycznymi – miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Dofinansowanie będzie udzielane na projekty inwestycyjne polegające na wdrożeniu w działalności gospodarczej wynalazku objętego ochroną patentową albo zgłoszonego do ochrony patentowej. O tym, że wynalazek spełnia kryterium nowości, poziomu wynalazczego oraz przydatności do przemysłowego stosowania, powinno stanowić sporządzone wcześniej sprawozdanie o stanie techniki lub równoważny dokument w procedurze międzynarodowej.

Budżet pilotażu wynosi ponad 147 mln euro, a kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach konkursu przekracza 616 mln złotych.

Wnioski w wersji papierowej przyjmowane są w siedzibie PARP. Elektroniczne złożenie dokumentów umożliwia Generator Wniosków zamieszczony na stronach internetowych www.parp.gov.pl. Wyniki konkursu będą znane w ciągu 5 miesięcy.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl/PARP

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry