Yach Film Festival – wyniki.

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Festiwal Polskich Wideoklipów Yach Film wpisuje się w jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie festiwal teledysków. Epicentrum imprezy stanowi konkurs, w którym wybierany jest najlepszy polski wideoklip wyprodukowany w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy poprzedzających festiwal. Główną nagrodą w konkursie jest Grand Prix, jednak przyznawane są również wyróżnienia w kategoriach takich jak: reżyseria, scenariusz, montaż, zdjęcia czy kreacja aktorska wykonawcy muzycznego.

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się w gdańskim klubie „Polmozbyt” i jest już za nami. Główną nagrodę Grand Prix otrzymał teledysk zespołu Jamal do piosenki „Defto” autorstwa Krzysztofa Skoniecznego. W ubiegłym roku również otrzymał tego typu wyróżnienie za klip „Nie ma cwaniaka dla Warszawiaka” stworzonego dla Projektu Warszawiak.

Najlepszą animacją okazał się obraz do piosenki Czesław Śpiewa „Pożegnanie małego wojownika” stworzonego spod ręki Zuzanny Szyszak, zaś najlepszym debiutem w dziedzinie teledysku ogłoszono załogę łódzkiego studia Transgresiveart ( Jaromir Dziewic, Sławomir Bergański, Tomasz Wieczorek oraz Mistof Tinter), wyróżnioną za „Starą Baśń” Lilaveneda.

Tegoroczna edycja festiwalu została poszerzona o nagrodę specjalną CyberYach, przyznawaną przez internautów w głosowaniu na Facebook’u. Według użytkowników portalu najlepszym wideoklipem okazał się „Supergirl” Pezeta, w reżyserii Floriana Malacha.

Joanna Kukowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry