Il Divo 12 września w łódzkiej Atlas Arenie

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Międzynarodowa grupa wokalna Il Divo wystąpi po raz pierwszy w Polsce 12 września w łódzkiej Atlas Arenie. Formacja zasłynęła w świecie swoimi operowymi aranżacjami utworów popowych.

Występ jest częścią ogólnoświatowej trasy koncertowej promującej ostatni album kwartetu, Wicked Game, wydanego na jesieni 2011 r. Póki co wydawnictwo sprzedało się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Na swojej drodze muzycy odwiedzą m.in. Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Japonię i Australię.

Brian Burke, dyrektor programowy współpracujący z grupą, powiedział: „Il Divo to obecnie perfekcyjne połączenie opery, teatru i koncertowego show. To wielki zaszczyt być dyrektorem grupy i tworzyć piękny krajobraz, zapraszając publiczność w teatralną podróż z muzyką tego kwartetu”. Zespół ma na koncie współpracę z takimi wykonawcami jak Celine Dion, Toni Braxton i Barbra Streisand.

Il Divo tworzą hiszpański baryton Carlos Marín, tenor Urs Toni Bühler, amerykański tenor David Miller i francuski tenor Sébastien Izambarb. Zzespół powstał w 2004 r. z inicjatywy brytyjskiego producenta i jurora programów American Idol i X-Factor, Simona Cowella.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.rmfclassic.pl/il-divo/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry