Nowy album Animal Collective będzie dostępny online

MUZYKA, ROZRYWKA

Grający muzykę eksperymentalną zespół ogłosił, że w poniedziałek 20 sierpnia udostępni za darmo w internecie materiał z najnowszej płyty Centipede HZ, której oficjalna premiera została zapowiedziana przez wytwórnię Domino Records na 4 września.

fotolia


Większość z 11 umieszczonych na krążku piosenek była już grana przez zespół na koncertach, które wypełniły cały jego kalendarz w zeszłym roku, przede wszystkim w USA i Wielkiej Brytanii.

29 lipca ukazał się pierwszy singel promujący album, „Today’s Supernatural”. Tego samego dnai cżłonkowie formacji rozpoczęli umieszczanie na swojej stronie internetowej podcastu „Centipede Radio”. Codzienne odcinki opowiadały o procesie pisania i nagrywania materiału, zawierały również wywiady z muzykami.

Tradycyjna wersja albumu zostanie wydana w trzech formatach: 1CD, standardowa edycja 2xLP (winyl) i wersja deluxe 2xLP.

Animal Collective to grupa założona w 1999 r., którą obecnie tworzą, ukrywający się pod pseudonimami, Avey Tare (właśc. David Portner), Panda Bear (Noah Lennox), Deakin (Josh Dibb) i Geologist (Brian Weitz). Album Merriweather Post Pavilion (2009) zdobył status srebrnej płyty w Wielkiej Brytanii.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Animal-Collective-to-stream-new-album-online&nItemID=55517
http://www.noise11.com/news/animal-collective-will-stream-their-new-album-online-20120814

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry