Ocet, cytryna i soda rywalami chemicznych środków czyszczących?

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Jeśli chcesz podjąć choć drobne działania, które zmniejszą szkodliwy wpływ tych środków na środowisko, skorzystaj z kilku sprawdzonych rad.Czy wiesz, że zamiast używać żrących środków chemicznych, możesz udrożnić rurę zlewozmywaka wlewając do niej roztwór 4 łyżek stołowych sody oczyszczonej zmieszanej z 50 ml octu ?

sxc


Roztwór spłukujemy po paru minutach wrzątkiem. Jeśli będziemy robić to regularnie, odpływ nie powinien się zatykać.
Soda oczyszczona jest uniwersalnym środkiem czystości w domu. Stawiając ją w miseczce w kuchni lub łazience pozbywamy się niechcianych zapachów.W zmywarce soda absorbuje zapachy i wspomaga proces zmywania. Aby pozbawić pralkę zapachu osadu z detergentów i porządnie ja wyczyścić, wystarczy wrzucić sporą garść sody oczyszczonej do bębna i włączyć cykl z wysoką temperaturą. Dobrym środkiem dezynfekującym i usuwającym tłuszcz jest ocet. Wystarczy dodać go do wody (pół szklanki na 2 litry wody) i używać do czyszczenia podłóg, blatów czy innych powierzchni. Ocet usuwa osady ze szklanych powierzchni i nadaje im połysk.

Idealny płyn do czyszczenia okien otrzymasz mieszając w równych proporcjach ocet z wodą. Nanoś płyn na szybę za pomocą papierowych ręczników i pocieraj. Zapach octu zniknie, jak wyschnie okno.Nieprzyjemnych zapachów z lodówki pozbędziesz się umieszczając w niej połówkę cytryny. Sok z cytryny doskonale czyści drewniane deski do krojenia. Wystarczy wetrzeć w nie sok i zostawić na noc. Następnego dnia po spłukaniu wszelkie plamy znikają.

W ten sposób nie tylko chronimy środowisko w którym żyjemy , ale też ograniczamy wydatki.

AJ

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry