30. lecie polskiej alergologii

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

W ciągu minionych 30 lat dokonał się wielki przełom w rozumieniu mechanizmów i w konsekwencji leczeniu oraz diagnostyce chorób alergicznych – ocenia prof. dr hab. med. Bolesław Samoliński. Jednocześnie przed polską i światową alergologią stoją wielkie wyzwania. Będzie o nich mowa podczas XI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA), który odbędzie się w dniach 12–15 września w Ossie k/Rawy Mazowieckiej.

W programie XI Międzynarodowego Kongresu PTA przewidziano plenarne sesje tematyczne, warsztaty alergologiczne, szkolenia oraz sesje oparte na dyskusji naukowej. Eksperci podsumują swój dorobek i wytyczą dalsze kierunki rozwoju specjalności alergologicznej w Polsce.

sxc

Jak podkreśla prezydent kongresu prof. Samoliński, przez 30 lat działalności PTA zdecydowanie wzrosła w Polsce liczba specjalistów-alergologów, zwiększyła się liczba i skuteczność leków antyalergicznych, a nowe metody terapii pozwalają chorym osiągnąć zdecydowanie większy komfort życia z alergią.

„Powszechne jest przekonanie, że osiągnąć możemy jeszcze więcej, tak by najbardziej palące problemy – wczesna diagnoza i leczenie alergii, ciężka astma czy nietypowe postacie alergii – zostały przez nas opanowane” – stwierdza uczony.

Jego zdaniem XI kongres to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na fakt, że PTA jest członkiem Światowej Organizacji Alergii, Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej, uczestniczy również w pracach agend tych organizacji. Współpracuje także ze Światową Organizacją Zdrowia i jest członkiem-założycielem Global Alliance against Respiratory Diseases (GARD).

Towarzystwo rozwija współpracę międzynarodową, jest organizatorem najbardziej prestiżowych imprez naukowych.

„Polska stała się europejskim i światowym centrum polityki zdrowotnej w zakresie alergii i astmy. To wszystko dzięki pokoleniom alergologów od 30 lat codziennie pracujących i rozwiązujących duże i małe problemy naszych chorych, organizacji środowiska specjalistycznego i nauki” – ocenia prof. Samoliński.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry