Urodzeni, by zabijać? – wtorki o 22:00 na Crime & Investigation Network

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, SERIALE TV, TELEWIZJA

Seryjni mordercy to ciemne gwiazdy współczesnej kultury. Ich twarze, występki i sposób działania są powszechnie znane. „Urodzeni, by zabijać?” przedstawia szczegółową analizę psychologiczną kilku z najbardziej znanych seryjnych morderców. Eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy popełnione przez nich zbrodnie to wynik wychowania czy kodu DNA? Spróbują także ustalić, co dokładnie pchnęło ich do tak strasznych zbrodni. Poznamy fascynujące szczegóły z dzieciństwa i dowiemy się, czy istnieje jakiś wspólny wzorzec rozwojowy tego rodzaju osób. Przyjrzymy się również pracy zespołów śledczych, którym ostatecznie udało się zatrzymać morderców i ustalić, w jaki sposób poszlaki połączyły się w całość i jaką rolę odegrało szczęście. Będziemy również towarzyszyć osobom, które zajmują się sporządzaniem profili przestępców podczas ich odwiedzin na miejscu zbrodni i dowiemy się, co działo się w ich głowie w czasie, gdy popełniali zbrodnię oraz jak policji udało się zdobyć wgląd do umysłu przestępców i doprowadzić do ich zatrzymania.

Odcinek 2 – Richard Ramirez – 11 września – 22:00
W wieku 10 lat jako fan heavy metalu podobno sypiał na cmentarzach. Później siał terror na ulicach Los Angeles, włamując się do domów i w brutalny sposób gwałcąc i mordując mieszkańców miasta. Oficjalnym powodem jego skrzywienia psychicznego był powrót kuzyna Ramireza z wojny w Wietnamie. Opowiadał on Richardowi historie pełne okrucieństw, gwałtów i przemocy, nauczył go posługiwać się nożami, a także bronią małego kalibru. Na jego oczach zamordował własną żonę, co spowodowało drastyczne zmiany w psychice jedenastoletniego wówczas Richarda. Standardowo zaczęło się od narkotyków, kradzieży i gwałtu który nie został mu udowodniony. Swoją pierwszą ofiarę zabił w 1984 r. – była to 78-letnia Jenni Vincow, którą wielokrotnie ugodził nożem.

Odcinek 3 – Dennis Nilsen – 18 września – 22:00
Dennis Nilsen był urzędnikiem państwowym, który w latach 1978-1983, w Londynie zabił 15 mężczyzn i chłopców. Przez długi czas przechowywał zwłoki swoich ofiar w swoim domu, kąpiąc je i przebierając oraz oglądając z nimi telewizję.

Odcinek 4 – Pee Wee Gaskins – 25 września – 22:00
Donald „Pee Wee” Gaskins był najbardziej płodnym seryjnym mordercą w historii Południowej Karoliny. Torturował, zabijał i ćwiartował ciała swoich ofiar bez względu na płeć. Zabił ponad 100 osób i nie zatrzymał się nawet po trafieniu do więzienia, gdzie jako pierwszy człowiek w historii zabił więźnia, który oczekiwał w celi na wyrok śmierci.

Odcinek 5 – Edmund Kemper – 2 października – 22:00
Kemper wkroczył na kryminalną ścieżkę w wieku 15 lat, zabijając swoich dziadków. Później zabił i poćwiartował sześć autostopowiczek w rejonie Santa Cruz. Zamordował również swoją matkę i jednego ze swoich przyjaciół, po czym kilka dni później oddał się w ręce policji.

Odcinek 6 – David Berkowitz – 9 października – 22:00
David Berkowitz utrzymywał, że to Diabeł kazał mu zamordować i okaleczyć 13 niewinnych osób. Ofiarami były przeważnie młode pary, które parkowały w Alei Zakochanych. Przestępstwa popełnione przez Berkowitza przeszły do legendy z powodu dziwacznej treści listów, które napisał do policji i mediów oraz podanych przez niego powodów popełnionych przestępstw. Podczas procesu zeznał, że pierwszego ataku dokonał w Wigilię 1975 roku. Do czasu aresztowania 10 sierpnia 1977 roku zabił 6 osób w wieku od 18 do 26 lat, za co został skazany na sześciokrotne dożywocie.

źródło: CI

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry