Twój nowy sposób na ekopranie

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Około 20% całkowitego zużycia energii w domu przypada na urządzenia elektryczne, wśród nich na pralkę. Najlepszą pralkę (a taką powinniśmy kupić) charakteryzuje: klasa energetyczna A +, efektywność prania i wirowania A, niski poziom hałasu i małe zużycie wody w cyklu prania. Warto też zwrócić uwagę, czy posiada ona funkcje energooszczędne takie jak: wskaźnik ilości detergentu, programowalny czas rozpoczęcia prania i zraszanie prania ( woda jest wtryskiwana z góry, dzięki temu spada jej zużycie i pralka pierze efektywniej).

sxc

Robiąc pranie, ustaw niższą temperaturę, by oszczędzać energię. Na podgrzanie wody zużywane jest aż 90% energii. Wybierając temperaturę 40 stopni zamiast 60 zużyjesz o jedną trzecia prądu mniej. Wkładaj do pralki magnetyczną kulę. Kule te zmiękczają wodę aż o 70%, co zapobiega odkładaniu się kamienia w pralce, a także usuwa już istniejący osad. Zmiękczona woda wymaga użycia mniejszych ilości detergentów i cykl prania może się odbywać w niższej, niż zwykle, temperaturze. Same plusy!

Proszek do prania zastąpić możemy orzechami mydlanymi Soapods, w pełni efektywnymi, przyjaznymi dla środowiska. Drzewo, o którego orzechach mowa rośnie w Indiach i Nepalu. Efektywność tego naturalnego środka do prania w niczym nie odbiega od jego chemicznych odpowiedników. Unikaj suszarek bębnowych i staraj się je traktować jak luksus.

Jeśli możesz, susz rzeczy na świeżym powietrzu- będą ładniej pachniały, a słońce ma działanie wybielające i dezynfekujące. Pamiętajmy ,by pralkę zawsze ładować do pełna. Pranie części załadunku wiąże się z większym zużyciem wody i energii. We własnym dobrze rozumianym interesie bądźmy EKO.

AJ

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry