Mike Kelly nie żyje

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

W swoim domu w Karolinie Północnej 7 sierpnia zmarł w wieku 68 lat muzyk Mike Kelly, członek grupy The Duprees, popularnej w Stanach Zjednoczonych na początku lat 60. Przyczyną śmierci była ostra niewydolność nerek.

Kelly swój pierwszy zespół, The Vocal Teens, założył będąc jeszcze w szkole średniej. Działalność w grupie pozwoliła mu zagrać na kilku lokalnych festiwalach w Karolinie Północnej. Pod koniec lat 50. muzyk dołączył do The Duprees, gdzie wokalistą był Joseph „Joey Vann” Canzano.

stock.xchng


Canzano odszedł z zespołu w 1961 r. i Kelly został głównym wokalistą. Grupa nagrała kilka dem, które rozesłała po wytwórniach płytowych w nadziei na uzyskanie kontraktu. Niestety Kelly odszedł z formacji, by rozpocząć karierę solową, do grupy powrócił zaś Canzano, by nagrać z nią jej największe hity: „You Belong to Me”, „My Own True Love”, „Have You Heard”. W 1964 r. Canzano odszedł, robiąc miejsce dla Kelly’ego, jednak wtedy formacja sój największy sukces miała już za sobą.

Przez kolejne 13 lat Kelly koncertował z zespołem, który jednak coraz bardziej staczał się do niszy. W 1977 r. opuścił biznes muzyczny i zaczął pracować w przemyśle.

Piotr Sitnik

Źródła:
http://www.nj.com/entertainment/music/index.ssf/2012/08/mike_kelly_of_the_duprees_dead.html
http://www.music-news.com/shownews.asp?H=Mike-Kelly-of-the-Duprees-dies-at-68&nItemID=55780

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry