Przyjazne rośliny w naszym domu

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Współczesne mieszkania mają ze względu na wszech obecne wykładziny, tapety, kleje, farby, lakiery, meble z płyt wiórowych itp. dosłownie trującą atmosferę. Naturalne materiały budowlane zastąpiono produktami pełnymi toksycznych substancji chemicznych. Często ich stężenie w pomieszczeniu przekracza dopuszczalne normy.
Naszymi sprzymierzeńcami poprawiającymi mikroklimat w mieszkaniu są rośliny doniczkowe.

sxc


Przyjrzyjmy się naszym doniczkowym pupilkom.
Bardzo popularne draceny usuwają formaldehyd, pochłaniają ksylen, trójchloroetylen i benzen. Paprocie, niecierpki i begonie nawilżają powietrze, więc są pożądane w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem. Chryzantemy walczą z formaldehydem obecnym w naszych meblach z płyt wiórowych. Szeflera dostarcza dużo tlenu i oczyszcza powietrze z substancji toksycznych. Skrzydłokwiat jest najbardziej wartościową rośliną (oprócz paprotki) przyjazną człowiekowi. Zielistka zmniejsza promieniowanie elektromagnetyczne, które wydzielają komputery, telewizory… Stawiajmy ją w pobliżu komputera!

W miejscu gdzie śpimy nie powinno być roślin, gdyż w nocy produkują one sporo dwutlenku węgla. Wyjątkami, które nocą pochłaniają dwutlenek węgla są sansewieria, aloes, kaktus i storczyk. Możemy je więc uprawiać w sypialni.
Pamiętajmy, że rośliny nie tylko upiększają nasz dom, ale też poprawiają jakość naszego życia.

AJ

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry