Czy nauka przez sen jest dobrym pomysłem?

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Czy praktykowaliście uczenie się przez kładzenie książek przed snem pod poduszkę? Czy skuteczny to sposób ? Stosują go od dawna studenci i uczniowie, którym brak czasu, żeby się czegoś nauczyć. Ale tak na prawdę nie wierzono, że to skuteczne.

sxc

Nasz mózg w czasie snu jak komputer przetwarza dane. Ale czy jest w stanie uczyć się języków obcych, wkuwać wiedzę na egzamin? Naukowcy z amerykańskiego Northwestern University udowodnili, że w czasie snu możemy utrwalić wiedzę i poprawić umiejętności zdobyte w ciągu dnia. Badacze snu podkreślają, że przez sen nie możemy nauczyć się całkiem nowych rzeczy. Wynika to z tego, że podczas snu przywołujemy wspomnienie tego czego wcześniej nauczyliśmy się, co przeżyliśmy, a efektywna stymulacja pozwala na jeszcze większe kumulowanie tych wspomnień.

Pamięć zostaje utrwalona nie tylko przez powtarzanie informacji, ale też przez powtarzanie ich za pomocą nagrania w czasie snu. Zatem, gdy chcesz poprawić swoją pamięć, powtórz informacje , których się uczyłeś w ciągu dnia tuż przed położeniem się do łóżka. Skup się na tym, aby przypomnieć sobie jak najwięcej, zajrzyj potem do notatek, książek i kładź się spać (możesz włożyć książkę pod poduszkę o ile nie jest zbyt gruba) :D. Mnie ta metoda pomaga.

Bez odpowiedniej dawki snu po nauce możemy mieć problemy z zapamiętaniem informacji. Nie warto zarywać nocy! Cóż, na razie, częściej zamiast nauki w czasie snu, praktykujemy sen w czasie nauki. 🙂

AJ

Powiązane wpisy

  • Kasia Kret

    sen w czasie nauki? dosyć ciekawie brzmi 🙂


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry