Łukasz Wilczyński europejskim koordynatorem The Mars Society

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Polak Łukasz Wilczyński objął stanowisko europejskiego koordynatora The Mars Society, międzynarodowej organizacji, której celem jest promocja badań i misji na Marsa. Dyrektorem zarządzającym organizacji została Susan Holden Martin.

Łukasz Wilczyński, dotychczas pełnił funkcję rzecznika Mars Society Polska. Obecnie do jego zadań należy ścisła współpraca z kierownictwem organizacji oraz z komitetem sterującym w zakresie polityki wizerunkowej organizacji w Europie.

stock.xchng

Nowa dyrektor zarządzająca Susan Holden Martin w ubiegłych latach pełniła m.in. funkcję dyrektora ds. planowania strategicznego oraz dyrektora ds. public relations i mediów. Podkreśla, że jej obecne stanowisko jest naturalną kontynuacją dotychczasowych doświadczeń i tradycji rodzinnych.

The Mars Society powstało w 1998 roku z inicjatywy dr Roberta Zubrina, inżyniera z koncernu Lockheed Martin. Głównym celem stowarzyszenia jest informowanie i popularyzowanie wiedzy o Marsie oraz nowe odkrycia i testy technologii niezbędnej do eksploracji.

Jego członkami są ludzie z różnych kręgów i środowisk, m.in. słynny reżyser James Cameron czy amerykański astronauta, drugi człowiek w historii, który spacerował po powierzchni Księżyca Buzz Aldrin, a także wielu inżynierów i managerów NASA i Jet Propulsion Laboratory.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry