Na scenę wraca Hammer

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Powstały w latach 80. w Karpaczu thrash metalowy zespół Hammer wraca albumem Mind Crushing Hammer, który ukaże się w listopadzie nakładem RDS Music. Będzie to drugi album od czasu reaktywacji grupy w 2002 r. i pierwszy od 2003 r., kiedy to wydano longplay SCHH-1.

sxc


„‚Mind Crushing Hammer’ jest wydawnictwem podsumowującym 25-letnią historię Hammer. Znajdą się na niej znakomici goście, śmietanka polskiego rock / metalu: m.in. Wojciech Hoffman, Roman Kostrzewski, Andrzej Nowak, Titus, bracia Cugowscy, Krzysztof Pistelok, Piotr Mańkowski, Krzysztof Oset i wielu, wielu innych! Płyta będzie oczywiście utrzymana w klimacie mocnego metalu w starym stylu, ale nie zabraknie na niej powiewów nowoczesności” – skomentował Adam Harris, basista grupy, w rozmowie z Interia.pl.

Harris zaprosił do współpracy nowych muzyków. Nowym perkusistą Hammera został znany z formacji KAT Mariusz Prętkiewicz, który powiedział w rozmowie z Interią: „”Harris, planując powrót i nagranie nowej płyty Hammer, chciał zaprosić kilku znamienitych gości i dziękuje mu, że znalazłem się wśród nich. Jak to zwykle w tym fachu bywa, po nagraniu płyty przydałoby się przedstawić materiał na żywo, stąd propozycja wspólnego grania i znowu jestem tym szczęściarzem. Myślę, że decyzja o powrocie Hammer, to dobra decyzja, zważywszy, że przy dzisiejszym natłoku różnych gatunków muzycznych, brakuje tego, czego słuchało się kiedyś”.

Piotr Sitnik

Źródła:

http://masterful-magazine.com/newsy.php?wh=det&id=347808

Powiązane wpisy

  • metalheart

    Brawo! Trzymam kciuki za Hämmer’a . Świetny skład kapeli z nieśmiertelnym Wolfem na wokalu, odświeżony chłopakami z Kat’a i nowym objawieniem polskiej sceny gitarzystą Peterem Sverige! Czekamy!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry