Nowy iPhone 5 dostępny w Polsce od 28 września

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Apple przedstawiła w ubiegłym tygodniu iPhone 5, najcieńszy i najlżejszy iPhone w historii. Całkowicie przeprojektowane urządzenie oferuje doskonały, 4-calowy ekran Retina; procesor Apple A6, który zapewnia zdumiewającą wydajność; oraz ultraszybką technologię łączności bezprzewodowej, a zarazem jeszcze dłuższy czas pracy na baterii. iPhone 5 działa pod kontrolą iOS 6, najbardziej zaawansowanego mobilnego systemu operacyjnego, który oferuje ponad 200 nowych funkcji, w tym nową aplikację Mapy z kartografią opracowaną przez Apple i nawigacją „zakręt po zakręcie”, integrację z Facebookiem, aplikację Passbook oraz jeszcze więcej funkcji i języków w Siri.

fot. apple

„iPhone 5 to najpiękniejsze urządzenie konsumenckie, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy,” powiedział Philip Schiller, starszy wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu. „Upakowaliśmy zdumiewająco dużo innowacji i zaawansowanych technologii w cienkim i lekkim, przypominającym klejnot urządzeniu, które oferuje 4-calowy ekran Retina, niezwykle wydajny procesor A6, ultraszybką łączność bezprzewodową i jeszcze dłuższy czas pracy na baterii. Wierzymy, że klienci je pokochają”.

iPhone 5 to najcieńszy smartfon na świecie. Zupełnie nowa obudowa z anodyzowanego aluminium ma 7,6 mm grubości i jest o 18 proc. cieńsza oraz o 20 proc. lżejsza, niż w iPhonie 4S. iPhone 5, zaprojektowany z bezprecedensową precyzją, łączy anodyzowane aluminium ze ściętymi krawędziami o brylantowym szlifie i szklanymi intarsjami, co daje naprawdę zdumiewający efekt.

Nowy, 4-calowy ekran Retina zawiera jeszcze więcej pikseli, niż w iPhonie 4S, przez co doskonały wyświetlacz Retina staje się jeszcze lepszy. Ponieważ ekran jest wyższy, a nie szerszy, iPhone’a można łatwo obsługiwać jedną ręką. Stukanie, pisanie i przewijanie działa tak jak zawsze, a użytkownicy zyskują więcej miejsca na treść, w tym na aplikacje zoptymalizowane pod kątem większego ekranu Retina, panoramiczne wideo HD, pięć dni kalendarza oraz większą część każdej strony internetowej.

iPhone 5 obsługuje standardy ultraszybkiej łączności bezprzewodowej, w tym LTE i DC-HSDPA, a więc pozwala na jeszcze szybsze przeglądanie, pobieranie i odtwarzanie treści. Aby wykorzystać najnowszą technologię LTE, Apple opracował unikatowe rozwiązanie LTE z pojedynczym radiem, które zapewnia wysoką szybkość transmisji, a mieści się w nowej, zadziwiająco cienkiej obudowie. iPhone 5 obsługuje dwupasmową łączność 802.11n Wi-Fi z szybkością transmisji bezprzewodowej sięgającą 150 Mb/s.

Nowy procesor A6, opracowany przez Apple z myślą o maksymalizacji wydajności oraz energooszczędności, obsługuje wszystkie nowe funkcje iPhone’a 5, w tym nowy, 4-calowy ekran Retina, a jednocześnie umożliwia jeszcze dłuższą pracę na baterii. Dwukrotnie wyższa wydajność procesora i rdzenia graficznego sprawia, że nowy iPhone 5 błyskawicznie uruchamia aplikacje, wczytuje strony internetowe i pobiera załączniki e-mail.

8-megapikselowa, najpopularniejsza na świecie kamera iSight teraz stała się jeszcze lepsza. Całkowicie przeprojektowany model zapewnia zdumiewającą sprawność optyczną, a przy tym jest o 25 proc. mniejszy od kamery w iPhonie 4S. Obiektyw kamery iSight w iPhonie 5 ma szafirową powłokę, która jest cieńsza i trwalsza od standardowego szkła i zapewnia kryształowo czysty obraz. Nowa funkcja panoramy umożliwia robienie imponujących zdjęć panoramicznych o rozdzielczości do 28 megapikseli przez przesunięcie kamery wokół sceny jednym płynnym ruchem. Nowe funkcje wideo to m.in. ulepszona stabilizacja, wykrywanie nawet 10 twarzy oraz możliwość robienia zdjęć podczas filmowania. Nowa, przednia kamera FaceTime HD zapewnia niezwykłą klarowność obrazu w połączeniach FaceTime i umożliwia również robienie zdjęć autoportretowych oraz rejestrowanie wideo HD 720p. iPhone 5 pozwala też udostępniać zdjęcia przyjaciołom i rodzinie za pośrednictwem strumieni zdjęć iCloud.

iPhone 5 jest wyposażony w nowe złącze Lightning, które jest mniejsze, bardziej inteligentne i trwalsze od poprzedniego złącza. Całkowicie cyfrowe złącze Lightning ma adaptacyjny interfejs, który używa tylko sygnałów wymaganych przez poszczególne akcesoria, i jest odwracalne, co ułatwia podłączanie akcesoriów. Dostępna jest też przejściówka, która umożliwia podłączenie iPhone’a 5 do starszych akcesoriów ze złączem 30-stykowym.****

iPhone 5 oferuje udoskonalone funkcje audio, w tym nowy mikrofon kierunkowy z kształtowaniem wiązki, który zwiększa jakość dźwięku, a jednocześnie eliminuje hałas tła dzięki nowej technologii tłumienia szumu. Obsługuje też szerokopasmową transmisję dźwięku w sieciach komórkowych, co przekłada się na bardziej klarowną i naturalną mowę. W dniu premiery szerokopasmowy dźwięk będzie obsługiwany przez 20 operatorów z całego świata. iPhone 5 jest sprzedawany z nowymi słuchawkami Apple EarPods o przełomowej konstrukcji, która zapewnia bardziej naturalne dopasowanie do uszu, większą trwałość oraz wysoką jakość akustyczną typowo zarezerwowaną dla słuchawek klasy wyższej.

iPhone 5 działa pod kontrolą iOS 6, najbardziej zaawansowanego mobilnego systemu operacyjnego, który oferuje ponad 200 nowych funkcji, w tym nową aplikację Mapy z kartografią opracowaną przez Apple, nawigacją „zakręt po zakręcie” i zdumiewającym widokiem Flyover; integrację z Facebookiem w aplikacjach Kontakty i Kalendarz z możliwością publikowania wpisów bezpośrednio z poziomu Centrum powiadomień; Passbook, najprostszy sposób na zgromadzenie wszystkich wejściówek w jednym miejscu; nowe funkcji Siri, w tym obsługę większej liczby języków, łatwy dostęp do wyników sportowych, polecane restauracje i programy kin;***** aplikacje obsługujące Siri i Facebook, w tym Zdjęcia, Safari i Mapy; oraz udostępnianie strumieni zdjęć przez iCloud.

Ceny i dostępność
iPhone 5 w kolorach biało-srebrnym oraz czarnym będzie dostępny w sklepie internetowym Apple Online Store (www.apple.com/pl), sklepach detalicznych Apple oraz u wybranych autoryzowanych sprzedawców. iPhone 5 będzie dostępny w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Singapurze, USA i Wielkiej Brytanii począwszy od piątku 21 września.

28 września iPhone 5 zadebiutuje w kolejnych 22 krajach, w tym w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Węgrzech, Irlandii, Włoszech, Liechtensteinie, Litwie, Luksemburgu, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

źródło: apple

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry