Nowy iPhone 5 hitem w mediach społecznościowych

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA

Jak na razie iPhone 5 nie trafił jeszcze na rynek, a już opanował media społecznościowe. Premiera nowych urządzeń firmy Apple odbiła się bardzo szerokim echem w internecie, co zwiastuje prawdopodobnie także sukces rynkowy – wynika z analizy agencji informacyjnej „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”.

fot. apple

Prezentacja produktów z nadgryzionym jabłkiem była wyczekiwana już od początku września, a emocje rosły z dnia na dzień. Nic więc dziwnego, że w dniu premiery i dzień po niej eksplodowały, pozostawiając po sobie lawinę komentarzy i opinii. Łącznie w polskich mediach społecznościowych od 11 do 16 września ukazało się aż 5,4 tys. ogólnodostępnych wpisów, z czego przeszło 3 tys. na samym Facebooku. Dane „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wskazują, że najwięcej było ich dzień po wystąpieniu Tima Cooka, a więc w czwartek – 1,4 tys. To odzwierciedla zainteresowanie, jakim cieszy się nowa słuchawka od Apple’a. Należy zaznaczyć, że liczby te dotyczą samych wpisów, nie zaś komentarzy, kliknięć „lubię to” i innych, których było wielokrotnie więcej.

Jakie były opinie? W większości pozytywne, ale nie brakowało też krytyki, zarówno ze strony zapalonych przeciwników korporacji z Cupertino, jak i tych, którzy poczuli się zawiedzeni zbyt małą liczbą nowości wprowadzonych w urządzeniu. Tymczasem w prasie pojawiło się jedynie 66 tekstów dotyczących iPhone’a. W kontekście ciągłych spadków sprzedaży tytułów drukowanych, pojawia się zasadne pytanie, czy gazety faktycznie piszą o tym, co interesuje ich potencjalnych czytelników? Na to, co ich interesuje, jednoznacznie wskazali liczbą postów na portalach społecznościowych.

Jednak te 66 tekstów dotyczących iPhone’a jest także wynikiem relatywnie dobrym, w porównaniu z konkurencją. W tym samym czasie o linii Samsung Galaxy pojawiło się 18 tekstów prasowych. Warto nadmienić, że w tym wypadku zliczono zarówno publikacje dotyczące „padfona” Note, smartfonów S II i S III i wszystkich innych, które zawierają w sobie frazę „Samsung Galaxy”. Jeżeli więc Koreańczycy do końca roku chcą sprzedać 50 mln swoich urządzeń, to czy Apple jest w stanie wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie produktem?

Przedkonferencyjne oczekiwania sprowadzały się także do prezentacji iPada Mini. Pomimo że okazało się to tylko plotką, iPad był drugą najczęściej występującą nazwą produktu Apple w badanym okresie (1,2 tys. społecznościowych wpisów). Wyprzedził on iPoda, na temat którego ukazało się ich ponad tysiąc. Co ciekawe, nazwa Apple pojawiała się rzadziej niż iPhone, co najdobitniej świadczy o sile tej drugiej.

Badanie dotyczyło portali społecznościowych www.facebook.com, www.twitter.com, www.youtube.com, www.wykop.pl, www.blip.pl i www.forum.gazeta.pl.

Źródło: PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Powiązane wpisy

  • triszam 182

    Naprawdę nie wiem co ludzie widzą w produktach z jabłkiem. Jest to masowy szał który tak naprawdę nie odzwierciedla stanu faktycznego. Szczerze mówiąc sam uległem i zakupiłem iPhone 4 i iPada (jakieś 2 lata temu).
    I zawiodłem się bardzo.
    iPhone służy mi jako mp3 a na ipad oglądam you tube. 1.5 roku temu zakupiłem dodatkowo galaxy s2 i to on przejął wszystkie funkcję smsrtphona. A teraz korzystam z s3 i również jestem zadowolony. A TERAZ PYTANIE Czy warto wydawać tyle kasy skoro wszem i wobec wiadomo że produkt apple mają mnóstwo irytujących wad. Mógłbym je teraz wymienić ale wystarczy użyć wyszukiwarki.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry