Nowy Panasonic LUMIX GH3 – Poznaj jego najważniejsze cechy

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Firma Panasonic wprowadziła model LUMIX GH3, swój najbardziej zaawansowany i uniwersalny jak dotąd cyfrowy bezlustrowy aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami, charakteryzujący się niewiarygodną jakością filmów wideo i zdjęć. Supernowoczesny aparat Lumix GH3 oferuje superszybki autofocus, rozbudowane funkcje sterowania fotografowaniem i nagrywaniem wideo, zapewnia ostre, wyraziste zdjęcia i filmy dzięki 16,05-megapikselowemu przetwornikowi Live MOS i zaawansowanemu procesorowi obrazu Venus Engine. Lumix GH3 waży przy tym zaledwie 550 gramów (z baterią i kartą SD) i zamknięty jest w szczelnej, eleganckiej, kompaktowej obudowie.

fot. panasonic


Klarowność i kontrola zapewniające piękny obraz wideo
Nowy aparat LUMIX GH3, najnowszy element systemu LUMIX G firmy Panasonic, przekracza dotychczasowe granice jakości wideo dostępnej w urządzeniach z wymiennym obiektywem. Nowoczesny czujnik aparatu LUMIX GH3 zapewnia pełną kontrolę podczas rejestrowania zdumiewająco klarownych nagrań Full HD w formacie AVCHD (1080 50p) z przepływnością wideo 28 Mb/s oraz umożliwia nagrywanie wideo MOV1 z przepływnością 72Mb/s w trybie ALL-I.

Nawet przy słabym oświetleniu można wydobyć wszystkie szczegóły rejestrowanej sceny i uzyskać obraz o zdumiewającej kinowej jakości. Umożliwia to dostępny standardowo zakres czułości od ISO 200 do ISO 12800, a po rozszerzeniu nawet od ISO 125 do ISO 25600.

Niezależnie od tego, czy użytkownik nagrywa wywiad, czy dynamiczny ruch, dzięki różnym formatom wysokiej jakości obrazu wideo — w tym MP4, MOV i AVCHD — zawsze ma do dyspozycji odpowiednie narzędzia umożliwiające szybkie i wygodne przesłanie i edycję zarejestrowanego materiału. Ponadto opcja wideo z pełną indeksacją bez kompresji sprawia, że nie trzeba iść na żadne kompromisy.

W trybie wideo dostępne są funkcje nieprzerwanego autofokusa, śledzenia AF i autofokusa z rozpoznawaniem twarzy, dzięki czemu rejestrowany obiekt lub osoba pozostają ostre nawet, jeśli się poruszają.


Profesjonalna jakość w każdym miejscu

Lekki i kompaktowy aparat LUMIX GH3 jest zawsze gotowy na przygodę — od filmowania dalekich siedzib ludzkich po fotografowanie owadów w mroku dżungli. Jego klasyczna w wyglądzie i łatwa w trzymaniu obudowa jest odporna na zachlapania i pył. 16,05-megapikselowy czujnik Live MOS oraz udoskonalone funkcje trójwymiarowej redukcji szumów (3DNR) i wieloprocesowej redukcji szumów (MNR) pozwalają w każdej sytuacji uzyskać piękne, wiernie odwzorowane barwy.

Aparat LUMIX GH3 jest wyposażony w superszybki i precyzyjny układ autofokusa Light Speed AF, który umożliwia rejestrowanie nawet dynamicznie poruszających się obiektów z wyjątkową klarownością i dokładnością. Dzięki trybowi zdjęć seryjnych — 6 kl./s w pełnej rozdzielczości i 20 kl./s przy rozdzielczości 4 megapikseli — profesjonalni użytkownicy mogą uzyskiwać idealne zdjęcia nawet podczas podróży.

Zaawansowany i uniwersalny aparat LUMIX GH3 jest również zgodny z szeroką gamą akcesoriów. Wbudowane gniazdo synchronizacji umożliwia współpracę z oświetleniem studyjnym, a gniazdo mikrofonu 3,5 mm — łatwe podłączenie mikrofonu kierunkowego, pozwalającego uzyskać wyjątkowo zogniskowany dźwięk o minimalnym poziomie szumów. Elastyczność zastosowań nowego modelu LUMIX GH3 zwiększa uchwyt na baterie, który umożliwia dłuższe korzystanie z aparatu, a w razie potrzeby dzięki swej dodatkowej masie gwarantuje większą stabilność. Pionowy uchwyt zapewnia lepszą kontrolę artystyczną, umożliwiając dokonywanie precyzyjnych zmian i uzyskiwanie idealnych zdjęć.

Nowy obraz świata
Aparat LUMIX GH3 daje użytkownikowi wyjątkowe możliwości — dzięki lekkiej konstrukcji można bez problemu mieć go zawsze przy sobie, uzyskując zdjęcia i nagrania wideo o zdumiewającej jakości. Użytkownik może swobodnie kadrować zdjęcia, komponując je precyzyjnie przy użyciu 3-calowego odchylanego ekranu OLED o rozdzielczości 614 tys. pikseli lub używając bardziej tradycyjnego wizjera OLED o rozdzielczości 1744 tys. pikseli. Cicha migawka aparatu LUMIX GH3 nie rozprasza ani użytkownika, ani fotografowanego obiektu, dzięki czemu zarejestrowana scena wygląda dokładnie tak jak przed naciśnięciem spustu.

Wolność fotografowania i udostępniania

Łączność ze światem zapewnia inteligentny wbudowany moduł Wi-Fi, który otwiera nowy wymiar uniwersalności w dziedzinie profesjonalnej fotografii. Użytkownik może współpracować z innymi osobami, umożliwiając im przeglądanie nowo zrobionych zdjęć, przesyłanych strumieniowo do komputerów w biurze z możliwością zdalnego przeglądania za pośrednictwem smartfonu lub tabletu. Natomiast aplikacja LUMIX Link na smartfony/tablety z systemem Android oraz iOS umożliwia zdalne sterowanie funkcjami aparatu, w tym migawką, dzięki czemu zdjęcia można robić bez dotykania urządzenia.

Użytkownik nie musi już nosić ze sobą kabli do transmisji danych, ponieważ łatwe i szybkie tworzenie kopii zapasowych zdjęć oraz ich udostępnianie w środowisku chmurowym umożliwia usługa LUMIX CLUB Cloud Sync Service. Dla zaoszczędzenia czasu i energii po całodniowym fotografowaniu aparat LUMIX GH3 potrafi wykryć zaufane połączenia Wi-Fi, np. sieć domową, oraz przesłać zdjęcia i nagrania wideo bezpośrednio do chmury.

Element systemu LUMIX G
Iwona Burzyńska, PR Manager Panasonic Poland & Baltics mówi:” System LUMIX G nieustannie przesuwa granice innowacji, a aparat LUMIX GH3 to kolejny istotny krok dla całej branży fotograficznej. Zakres i głębia dostępnych w nim funkcji oraz intuicyjna obsługą powodują, że LUMIX GH3 to niezwykle zaawansowane i uniwersalne narzędzie zarówno dla profesjonalistów, jak i poważnych amatorów. Model ten spodoba się osobom poszukującym wysokiej klasy aparatu z wymiennym obiektywem. Wyjątkowe funkcje nagrywania wideo i wyśmienita jakość obrazu sprawiają, że jesteśmy niezmiernie dumni z innowacji zastosowanych w aparacie LUMIX GH3”.

Aparat LUMIX GH3, należący do systemu LUMIX G, zapewnia dostęp do najbogatszej oferty obiektywów (17) i akcesoriów zgodnych ze standardem Mikro Cztery Trzecie, dzięki której użytkownik może wybrać optymalny sprzęt na każdą okazję. Do dyspozycji są między innymi nowe, wysokiej klasy uszczelnione obiektywy Panasonic LUMIX G X 12–35 mm i 35–100 mm, charakteryzujące się bardzo dobrą ostrością i jasnością F2.8 w całym zakresie ogniskowych oraz specjalną wytrzymałą konstrukcją.

LUMIX GH3: najważniejsze cechy

•Wyjątkowa jakość w jednoobiektywowym bezlustrowym aparacie fotograficznym: dzięki nowemu 16,05-megapikselowemu czujnikowi Live MOS, procesorowi obrazu Venus Engine i dużej czułości na poziomie ISO 12800, a nawet ISO 25600 w trybie rozszerzonym, aparat LUMIX GH3 zapewnia niewiarygodną jakość wideo i zdjęć nawet przy słabym oświetleniu.
•Przenośny i zawsze gotowy: ważący zaledwie 550 gramów (z baterią i kartą SD) aparat LUMIX GH3 jest łatwo przenośny, a udoskonalony autofokus umożliwia niezawodne rejestrowanie wydarzeń na bieżąco.
•Uniwersalny i elastyczny: aparat LUMIX GH3 umożliwia nagrywanie wideo Full HD 1080 50p w różnych formatach plików, a dzięki indeksowaniu całości nagrań daje pełną kontrolę na etapie edycji bez kompromisów jakościowych.
•Zaawansowany i łatwy w obsłudze: aparat LUMIX GH3 zawiera zmodyfikowany, intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki czemu ułatwia osiągnięcie nowego poziomu ekspresji artystycznej oraz uzyskiwanie wyśmienitych zdjęć i nagrań wideo. Ponadto wbudowane funkcje Wi-Fi umożliwiają łatwe udostępnianie i przesyłanie zdjęć i nagrań.
•Elegancki, a przy tym wytrzymały: eleganckie wzornictwo aparatu LUMIX GH3 uzupełnia jego nowoczesne rozwiązania techniczne, a uszczelniona konstrukcja umożliwia stosowanie go w różnych warunkach zewnętrznych. LUMIX GH3 charakteryzuje się pięknym wykonaniem bez ograniczania funkcjonalności, oferując jasny, 3-calowy ekran OLED oraz gniazda umożliwiające podłączanie profesjonalnego sprzętu.

źródło: panasonic

Powiązane wpisy

  • krupek

    „obraz o zdumiewającej kinowej jakości” Nono, chciałbym to zobaczyć 🙂

    Póki co znalazłem w sieci coś takiego – to pierwszy film nakręcony Panasoniciem GH3, i to już robi wrażenie!

  • Liczyłem na informację o zdecydowanym wzroście dynamiki zdjęć i jakości monitorka lcv


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry