Jutro dzień otwarty na Uniwersytecie Warszawskim

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

22 września w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Dzień Otwarty UW. Spotkać się tam będzie można z przedstawicielami wszystkich jednostek uczelni. Odbędą się też wykłady otwarte i prezentacje. Chętni będą mogli również zwiedzić BUW i jego ogrody.

Jak poinformowali przedstawiciele warszawskiej uczelni w przesłanym PAP komunikacie, na UW działa 19 wydziałów oraz ponad 30 innych jednostek dydaktycznych. Uczelnia najczęściej kojarzona jest z lokalizacją na Krakowskim Przedmieściu, jednak w różnych częściach Warszawy ma ponad 100 budynków.

sxc

W czasie dnia otwartego można będzie przede wszystkim poznać uniwersytet i jego ofertę dydaktyczną studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych oraz spotkać się ze studentami i pracownikami uczelni.

Oprócz stoisk, które wystawią wszystkie jednostki UW, odbędą się też wykłady otwarte i prezentacje, m.in. o nowoczesnych metodach korygowania wzroku. Nie zabraknie ciekawych pokazów eksperymentalnych przygotowanych przez studentów wydziałów chemii oraz fizyki. Odbędzie się też loteria, w której do wygrania będą uniwersyteckie gadżety.

Otwarty dla zwiedzających będzie też sam BUW. Oprócz wnętrza można również zwiedzić otoczenie biblioteki – ogród dachowy, z którego widać piękną panoramę Warszawy, między innymi Stadion Narodowy i Zamek Królewski.

Na przeciwko Biblioteki, przy ul. Dobrej 55, stoi już nowy budynek UW, z którego od 1 października będą korzystać studenci wydziałów lingwistycznych – można więc zobaczyć również, jak uczelnia się rozbudowuje.

źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry