Leszek Dawid: Magik to legenda polskiego rapu

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA

Już dzisiaj do dystrybucji trafia film „Jesteś Bogiem” opowiadający o życiu rapera Piotra „Magika” Łuszcza i dziejach zespołu Paktofonika. Magik współtworzył wcześniej zespół Kaliber 44; popełnił samobójstwo wyskakując z okna w grudniu 2000 r.

Reżyser Leszek Dawid w wywiadzie dla Onet.pl powiedział: „To oparta na faktach historia trójki przyjaciół, którzy założyli legendarny zespół Paktofonika. Początek, to spotkanie z Magikiem opowiadane z perspektywy Rahima i Fokusa. Później w naturalny sposób Magik staje się postacią pierwszoplanową. To za nim idziemy, on nas prowadzi przez opowiadanie. Nie chciałbym narzucać interpretacji filmu przed jego premierą, ale ten film nie jest odpowiedzią na pytanie: dlaczego Magik popełnił samobójstwo.”

Z powodu problemów z produkcją scenariusz do filmu autorstwa Macieja Pisuka został wydany w 2011 r. w formie książki nakładem Krytyki Politycznej. „Długo nie można było doprowadzić do produkcji filmu, więc Maciek za namową m.in Pawla Sito, postanowil wydać scenariusz w formie książki”

Jak powiedział Dawid, film ma pokazać wielkość postaci Magika, jego charyzmę i niezwykły artyzm. „Magik to legenda polskiego rapu. Unikalny talent, charyzmatyczna osobowość, genialny raper. Jednocześnie wrażliwy chłopak, którego przerasta kontakt z rzeczywistością. To historia o jego sile i słabości. To historia skoncentrowana wokół Magika, ale docieramy do niego poprzez Rahima i Fokusa.”

Piotr Sitnik

Źródła:
http://muzyka.onet.pl/publikacje/kinematografia,1,5107556,wiadomosc.html
http://serwisy.gazetaprawna.pl/po_godzinach/artykuly/646919,jestes_bogiem_czyli_powrot_paktofoniki.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry