Paweł Kukiz: Siła i honor

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

Sony Music 4 września wydało trzeci solowy album Pawła Kukiza zatytułowany Siła i Honor. Wydawnictwo uplasowało się na 3. Miejscu polskiej listy przebojów OLiS.

Kukiz nie ukrywa, że piosenki umieszczone na albumie mają mocny wydźwięk polityczny i odzwierciedlają obecny światopogląd autora: „Mam pięćdziesiąt lat i poczucie, że od dwudziestu Polska drepcze w miejscu, zamiast zdrowo i szybko się rozwijać. Marzę o powrocie do naturalnych wartości, przywrócenia hierarchii i najprostszych prawd. Żeby tak-tak, a nie-nie znaczyło. Tymczasem wszystko się zagmatwało i gmatwa coraz bardziej”


Album zebrał generalnie pozytywne opinie. Onet: „Zwraca uwagę różnorodność stylistyczna nagrań, poczynając od motywów ludowych, poprzez marsze, liryczne monologi, na „muzycznych thrillerach” w stylu Rammstein kończąc.”. Artur Rawicz z portalu cgm.pl napisał, że album „potencjalnie może załatwić wszystkie sprawy, z którymi Kukiz poradzić sobie „w realu” nie umie. Jeśli dostajemy tu na tacy prawdziwego autora i jeśli twórczość mówi więcej o człowieku niż gazety… to Paweł powinien rozdawać tą płytę wszystkim dookoła zamiast udowadniać, że nie jest faszystą czy homofobem i że jednak nie zerwało mu śmigła. Sięgałem po ten album z uprzedzeniem, po zapoznaniu się z całością, daję mu cztery gwiazdki.”

Piotr Sitnik

Źródła:
http://muzyka.onet.pl/plyty/katalog/kukiz-sila-i-honor,648991,plyta.html
http://www.cgm.pl/recenzje,24857,pawel_kukiz_sila_i_honor,article.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry