Coldplay zagrał w Warszawie

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

W środę 19 września na Stadionie Narodowym odbył się drugi polski koncert grupy Coldplay. Był to największy z dotąd zorganizowanych tam występów. Każdy uczestnik przed wejściem został wyposażony w jedną z Xylobands, innowacyjnych fluoroscencyjnych opasek, które nadają koncertom Coldplay wyjątkową atmosferę.

Warszawski występ formacji był jednym z przystanków na tarsie promującej wydany w zeszłym roku album Mylo Xyloto. Płyta ukazała się 24 października ubiegłego roku i w ciągu zaledwie miesiąca trafiła do pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych albumów 2011. Dzisiaj szacuje się jej sprzedaż na ponad 5 miliona egzemplarzy.

Show otworzyły fajerwerki. Połączenie sztucznych ogni, laserów i kolorowych światełek dało piorunujący efekt. Od pierwszych taktów utworu „Mylo Xyloto” uaktywniły się sterowane radiowo Xylobands. Stadion rozbłysnął jaskrawym światłem. Podczas ostatniej piosenki przed bisem – „Paradise” – wokalista Chris Martin stwierdził, że nie chce przestawać, że nie ma ochoty opuszczać Polski.

Support zagrały Charli XCX i Marina and the Diamonds.

Piotr Sitnik

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry