Kanały spółki Canal+ Cyfrowy nominowane do Eutelsat TV Awards

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

Decyzją międzynarodowego jury ekspertów branży medialnej, spośród pięciu wyróżnionych stacji telewizyjnych z Polski, aż cztery nominacje do prestiżowej nagrody otrzymały autorskie kanały spółki CANAL+ Cyfrowy: filmowy ale kino+, lifestyle’owy kuchnia+ oraz oba kanały dziecięce: MiniMini+ i teleTOON+.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 30 listopada w Wenecji.

– Nominacje dla aż czterech autorskich kanałów CANAL+ Cyfrowego do nagrody, zwanej przez branżę „satelitarnym Oscarem”, świadczą o doskonałej jakości i silnej kondycji tworzonych przez nas marek telewizyjnych. Mimo ogromnej, międzynarodowej konkurencji, niezmiennie od wielu lat, nasze kanały są doceniane zarówno przez ekspertów medialnych, jak i widzów. W całej historii konkursu Eutelsat TV Awards, który organizowany jest od 1998 roku, spośród 22 laureatów z Polski, nasze kanały otrzymały aż 10 statuetek, z czego tak prestiżowe, jak Excellence TV Awards dla PLANETE+ w 2008 r., czy Nagroda Publiczności dla MiniMini+ w 2011 r, jedyna dla polskiej stacji przyznana w ubiegłorocznej edycji – mówi Beata Mońka, Prezes Zarządu spółki CANAL+ Cyfrowy.

W tym roku o nagrodę Eutelsat TV Awards, znaną wcześniej pod nazwą Hot BirdTM TV Awards, przyznawaną najlepszym kanałom tematycznym w Europie i na Bliskim Wschodzie, ubiegało się ponad 120 stacji z 19 krajów. Nominację uzyskało 27 kanałów w 9 kategoriach: dla najlepszego kanału dziecięcego, filmowego, lifestyle’owego, rozrywkowego, muzycznego, informacyjnego, sportowego, a także z zakresu kultury i dokumentu oraz innowacji.

W poprzednich edycjach konkursu trzykrotnie nagrodę otrzymał kanał PLANETE+, w tym Excellence Award; dwukrotnie zwyciężyły ale kino+ i MiniMini+, uznany również w 2011 roku za najlepszy kanał tematyczny w plebiscycie publiczności. Statuetki otrzymały także MiniMax i ZigZap, z których wywodzą się obecne MiniMini+ i teleTOON+.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry