Możliwość komentowania Jedno dziecko, troje rodziców? została wyłączona 42

Jedno dziecko, troje rodziców?

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Po przeprowadzonych badaniach naukowców z Narodowego Centrum Badań nad Naczelnymi stanu Oregon w Beaverton jest to możliwe. Pobrali oni 65 komórek jajowych od siedmiu kobiet a następnie zastąpili jądra ich komórek jajowych innymi jądrami. Komórki zapłodniono i pozwolono im się rozwijać do etapu blastocysty, czyli około stu komórek. Okazało się, że 48 proc. zapłodnionych komórek jajowych rozwinęło się w prawidłowe zarodki.

stock.xchng


Badania te mają na celu wyeliminowanie chorób mitochondrialnych u dzieci. To wszystko jest możliwe, ponieważ wkład genetyczny matki w geny swojego dziecka jest podzielony na dwie części. Dojrzałe komórki rozrodcze: komórki jajowe i plemniki, posiadają po 23 chromosomy tak, aby po ich połączeniu nowy organizm posiadał ich 46.

Jak jednak wiadomo, kobieta przekazuje swojemu potomstwu również tzw. mitochondrialny DNA.Badania naukowców wciąż trwają. Jak na razie metodę tę przetestowano z sukcesem na małpach, które urodziły zdrowe potomstwo. Zanim jednak ten eksperyment wejdzie w życie, minie jeszcze sporo czasu.

Katarzyna Niczewska
źródło: wprost

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry