Możliwość komentowania Disney wykupuje kolejną wytwórnię filmową – LucasFilm Ltd. została wyłączona 34

Disney wykupuje kolejną wytwórnię filmową – LucasFilm Ltd.

AKTUALNOŚCI, BIZNES, FILM, ROZRYWKA, ŚWIAT

The Walt Disney Company – jedna z największych korporacji medialnych na świecie zwiększa swoje wpływy.Wytwórnia Disneya założona w 1923 roku przez dwóch braci zyskała ogromną popularność dzięki animowanym bajkom dla dzieci. Aktualnie z nazwiskiem założycieli wiąże się wiele pomniejszych organizacji m.in. Disneyland, Disney Channel, Disney Pictures, Disneynature, Walt Disney Records itd.

Już wcześniej informowano o tym, że Disney wykupił dwie wytwórnie: Pixar, która zajmowała się wytwarzaniem komputerowych filmów animowanych, a także Marvel – wytwórcę popularnych komiksów, takich jak „Spieder-Man”, „Iron Mas”, „Kapitan Ameryka” itp.. Już dziś wiadomo jednak, ze grono to powiększyło się o jeszcze jedną znaną firmę.

LucasFilm Ltd. Została przejęta przez Disney Company za nieco ponad 4 mld USD. Studio Lukasa jest właścicielem praw do „Gwiezdnych Wojen”. Dzięki przejęciu spółki nowa (7 część) „Gwiezdnych Wojen” ma powstać już w 2015 roku.

Dzięki wykupowi kolejnych spółek Disney zapewnił sobie możliwość kontynuowania nie tylko bardzo popularnej serii science-fiction, ale także tworzenie filmów z kultowymi, komiksowymi postaciami Marvela. Jedyną konkurencyjną korporacją medialną dla Disneya jest teraz tylko TimeWarner Company.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry