Możliwość komentowania Nowy biznes Apple – żarówki została wyłączona 32

Nowy biznes Apple – żarówki

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, MOBILE, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Do tej pory z pewnością nikt nie kojarzył Apple z żarówkami. Ale od dzisiaj się to zmieni, ponieważ w wybranych sklepach Apple są już do kupienia produkowane przez Phillipsa żarówki Hue. Choć na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że to jakiś żart i ktoś w zarządzie Apple pomylił branże, w rzeczywistości ma to jak najbardziej sens.

Hue nie jest zwykłą żarówką – to elastyczny, dopasowany do potrzeb klienta system oświetlenia domowego, który można kontrolować przy pomocy mobilnej aplikacji. Ogólnie mówiąc jest to aplikacja do sterowania oświetleniem w domu – nie tylko służy do zapalania, gaszenia, czy przyciemniania światła, ale także do zmiany jego koloru. Fakt ten może być dużą zaletą, zwłaszcza dla miłośników gadżetów.

Router oraz mobilne urządzenie wymagają połączenia z tą samą siecią WiFi, same żarówki używają jednak otwartego standardu Zig Bee LightLink, który oszczędza prąd. Żarówki mają opcję programowania na konkretna godzinę, o której chcemy je zapalić, a gdybyśmy przypadkiem zapomnieli zgasić światło, możemy sterować nim skąd tylko zechcemy, przy pomocy strony internetowej. Komplet trzech żarówek ma kosztować prawie 200 dolarów, a każda następna żarówka to koszt 59 dolarów. Żywotność żarówek przewidywana jest na 15 lat. Żarówki Hue pasują nawet do oprawek standardowych.

Anna Łach

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry