Możliwość komentowania Wybory na Ukrainie została wyłączona 28

Wybory na Ukrainie

CIEKAWOSTKI

28 października 2012 roku odbyły się wybory parlamentarne na Ukrainie. Jeszcze nie znamy ostatecznych wyników, a już pojawiły się pierwsze spekulacje o fałszerstwach.

Wstępne informacje wskazują na wygraną Partii Regionów, która rządziła do tej pory. Nie podliczono jednak jeszcze głosów z okręgów jednomandatowych, jednakże nic nie zapowiada, że wyniki miałyby się drastycznie zmienić.

stock.xchng


Premier Ukrainy Mykoła Azarow uznał wybory za uczciwe jednak zewnętrzni obserwatorzy (w tym z Polski) wskazują na nieprawidłowości.

Pojawiły się sprzeczne głosy o uczciwości przeprowadzonych wyborów. Opóźnienia spowodowały wątpliwości czy nie sfałszowano głosów. Przebywająca w szpitalu Julia Tymoszenko ogłosiła protest – głodówkę. Doszło nawet do zamieszek w obwodzie mikołowskim, gdzie cywile starli się z policjantami wywożącymi dokumentację. Mieszkańcy Perwomjska twierdzą, że widzieli jak do budynku Okręgowej Komisji Wyborczej weszły siły specjalne, by zniszczyć karty do głosowania.

Natalia Klimczuk

Źródła: http://www.rp.pl/artykul/11,948113-Przedstawicielka-CKW-mowi-o-falszerstwach-wyborczych.html ; http://www.wprost.pl/ar/354915/Powstanie-na-Ukrainie-po-sfalszowaniu-wyborow/ ; http://www.rp.pl/artykul/866509,947140-Tymoszenko-oglosila-strajk-glodowy.html ; http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/opoznia-sie-liczenie-glosow-na-ukrainie-obserwatorzy-alarmuja,286391.html ; http://www.wprost.pl/ar/354915/Powstanie-na-Ukrainie-po-sfalszowaniu-wyborow/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry