Możliwość komentowania Zarzut wielokrotnego zabójstwa dzieci dla 41-letniej kobiety została wyłączona 38

Zarzut wielokrotnego zabójstwa dzieci dla 41-letniej kobiety

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Prokuratura Okręgowa w Łomży postawiła zarzuty wielokrotnego zabójstwa mieszkance wsi Hipolitowo (woj. podlaskie). Beata Z. podejrzana jest o zabicie pięciorga swoich nowonarodzonych dzieci.

sxc


Według obecnej wiedzy śledczych kobieta od roku 1998 urodziła ośmioro dzieci. Do tej pory wiadomo, że dwójka z nich na pewno żyje (mają po 10 i 7 lat) i w chwili obecnej znajdują się pod opieką rodziny zastępczej. ,, Co do pozostałej szóstki, dwóch dziewczynek i czterech chłopców, to wiemy że urodziły się żywe, i że piątka z nich nie żyje. Co do szóstego, to ustalamy, co się z nim stało” – oświadczyła w piątek Maria Kudyba – rzecznik prokuratury okręgowej w Łomży. Policja odnalazła już ciała czworga noworodków – dwa w stodole i dwa na strychu.

Jak już ustalono, kobieta od ośmiu lat była pod kontrolą gminnego ośrodka pomocy społecznej. Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak zapewnił, iż kwestia tego w jaki sposób sytuacja 41-latki była kontrolowana i dlaczego nikt rzekomo nie zauważył ciąży, będą szczegółowo zbadane.
Beata Z. została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa prokuratura nie podaje na razie szczegółowych informacji w tej sprawie.

Katarzyna Niczewska
Źródła: tvn24/wybrorcza

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry