Możliwość komentowania Ogromny sukces Jerzego Janowicza została wyłączona 25

Ogromny sukces Jerzego Janowicza

AKTUALNOŚCI, POLSKA, SPORT, ŚWIAT, TENIS

O Jerzym Janowiczu, 22-letnim tenisiście, do tej pory mówiło się bardzo niewiele. Wszystko jednak zmieniło się, gdy odniósł niespodziewany sukces, z łatwością pokonując najlepszych tenisistów.

Janowicz urodził się i wychował w rodzinie sportowców i już od 5. roku życia grał w tenisa. W turniejach zaczął brać udział i wygrywać od 2004 roku. Osiągnął duże sukcesy w wielu turniejach juniorskich i wiązano z nim wielkie nadzieję.

Sezon tenisowy w 2011 roku zakończył na 221 miejscu rankingu ATP (Association of Tennis Professionals, czyli Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych). 2012 rok miał być podobny – powolne wspinanie się w rankingu.

Wszystko zmieniło się dzięki turniejowi ATP Word Tour Masters 1000 w Paryżu. Janowicz przeszedł kwalifikacje, a potem zaskoczył wszystkich. Nieznany nikomu tenisista pokonał tegorocznego zwycięzcę US Open, finalistę Wimbledonu, a także mistrza olimpijskiego z Londynu – Andy’ego Murray’a i dostał się do ćwierćfinału (walczył z Janko Tipsarević). Tam też zwyciężył. W półfinale zmierzył się z Giles’em Simonem i znów wygrał. W finale jednak nie udało mu się pokonać Davida Ferrery.

Mimo ostatecznej przegranej Janowicz odniósł ogromny sukces. Nagle tenisista stał się popularny, ale najważniejsze jest to, że zaczął liczyć się na światowych turniejach. W rankingu ATP skoczył z bardzo dalekiego miejsca na 26.