Możliwość komentowania Skandaliczny teledysk No Doubt wycofany została wyłączona 111

Skandaliczny teledysk No Doubt wycofany

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

Najświeższy teledysk grupy No Doubt do utworu „Looking Hot” został wycofany z emisji już po dwóch dniach. Powodem zdjęcia go z anteny telewizyjnej oraz usunięcia z oficjalnego kanału YouTube No Doubt było oskarżenie grupy przez Organizacja Rdzennych Amerykanów o rasizm i stereotypowe pokazywanie Indian. W „Looking Hot” Gwen Stefani gra seksowną Indiankę, a jej koledzy z grupy udają kowbojów i Indian. Jest zabawa i pijatyka w saloonie, rytualne tańce przy ognisku, pióropusze, tipi i sygnały dymne. A na koniec strzelanina i atak „białych” na wioskę Indian oraz uwięzienie ich w miasteczku gdzieś na Dzikim Zachodzie.

fot. youtube


Organizacja Rdzennych Amerykanów potępiła wideoklip, jako uwłaczający indiańskim kobietom. „W swoim teledysku No Doubt robią z Indianki zwyczajny obiekt seksualny” – skomentował „Looking Hot” jeden z przedstawicieli organizacji i zapowiedział wniesienie pozwu sądowego przeciwko zespołowi oraz ich wytwórni Interscope.

„Nie chcieliśmy nikogo obrazić ani skrzywdzić. Jesteśmy zespołem wielokulturowym i cenimy sobie różnorodność. Gdy zaczynaliśmy, zbudowaliśmy nasz zespół na szacunku, jedności i integracji – to wciąż niezwykle ważne dla nas wartości” – napisali muzycy grupy No Doubt.

Zapewnili też, że teledysk „nie miał na celu umniejszać wartości Indian, ich kultury i historii”. „Pomimo naszych wcześniejszych konsultacji z ekspertami z Uniwersytetu Kalifornijskiego i naszymi indiańskimi przyjaciółmi, zdajemy sobie teraz sprawę, że niechcący mogliśmy kogoś zranić. Przepraszamy rdzennych Amerykanów oraz wszystkich, którzy poczuli się dotknięci” – dodali.

Wykonująca rock alternatywny grupa No Doubt powstała w 1986 r. w Kalifornii.

Katarzyna Niczewska

źródło:buzzfeed/ny daily news/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry