Możliwość komentowania Nowa plyta Wilków została wyłączona 116

Nowa plyta Wilków

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, POLSKA, ROZRYWKA

W końcu doczekaliśmy się nowego krążka zespołu Wilki. Na „Światło i mrok” fani musieli czekać długo, bo aż 6 lat od wydania ostatniej płyty studyjnej „Obrazki”(2006 r.). To już dziesiąty krążek zespołu, od pojawienia się pierwszego albumu minęło aż 20 lat.

Wilki to jeden z najbardziej znanych zespołów rockowych w Polsce. Założony został w roku 1991 przez obecnego lidera grupy – Roberta Gawlińskiego. Zespół zadebiutował wówczas płytą Wilki z roku 1992, z której pochodzą takie przeboje jak Errol, Son of The Blue Sky, czy Aborygen. Kolejne lata przyniosły takie hity jak Baśka, Ja ogień ty woda, czy Here I am. Wówczas Wilki na dobre wróciły na polską scenę muzyczną.

Ekipa Wilków od tamtej pory nieco się zmieniła, obecnie w skład zespołu wchodzą Robert Gawliński – wokal, Mikis Cupas – gitara elektryczna, Hubert Gasiul – perkusja; do zespołu dołączyli niedawno gitarzysta Maciej Gładysz oraz basista Stanisław Wróbel. Nad nowym krążkiem pracował także Andrzej Smolik, grający na instrumentach klawiszowych, ale nie występujący obecnie w składzie koncertowym.

Premiera płyty odbyła się 6 listopada, a już zbiera dobre recenzje. Sam Robert Gawliński zadowolony jest zarówno z efektów nagrań, jak i z obecnego składu zespołu. Nowy krążek zawiera 11 premierowych utworów. Fani znajdą tu mieszankę wyjątkowych ballad, świetnych tekstów i mocnego brzmienia. Teksty mówią nie tylko o miłości do kobiety, ale także do życia, tańca, natury. Światło i mrok, jak sam tytuł wskazuje, to dwie skrajności – utwory zarówno ukazujące refleksje nad tym, co w życiu najważniejsze, a obok tego popęd do zabawy, tańca, życia.

Anna Łach
Źródło: radiowawa.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry