Możliwość komentowania Opłaty za śmieci wzrosną została wyłączona 32

Opłaty za śmieci wzrosną

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Już od jakiegoś czasu trwa kampania informacyjna o nowej „ustawie śmieciowej”. Według niej obywatel nie będzie już sam wybierał sobie firmy wywożącej odpady. Ten obowiązek przypadnie gminie. W związku z tym pojawiło się wiele krytycznych uwag.

Do lipca 2013 roku w całym kraju ma być wdrożona „ustawa śmieciowa”.Obywatele obawiają się, że ceny drastycznie wzrosną i mają w tym wiele racji.

stock.xchng


To gminy decydują o tym w jaki sposób zostaną naliczone opłaty związane z śmieciami. Do wyboru mają naliczanie według liczby mieszkańców lokalu, wskaźnika zużycia wody bądź powierzchni mieszkania. Większość gmin wybiera pierwszą opcję, ponieważ jest najłatwiejsza do wdrożenia.

Ustaleniu podlegają też wysokości stawek i tu mogą pojawić się komplikacje. Bez konkurencji firmy wywożące śmieci, które wygrały przetarg będą mogły bez przeszkód podwyższać ceny. Brak możliwości decyzji o firmie może mieć też wpływ na jakość usług. Dodatkowo bankructwu mogą ulec przedsiębiorstwa, które przetargu nie wygrały, co może przyczynić się do zwolnień i wzrostu bezrobocia.

Jak często bywa „ustawa śmieciowa” została wprowadzona na szybko i bez szerszego spojrzenia na jej konsekwencje. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko rozwiąże się na korzyć większości obywateli.

Natalia Klimczuk

Źródła: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/zmiany-w-prawie/wywoz-smieci-po-nowemu-w-2013-r-gminy-ostrzegaja-beda-klopoty ; http://www.podatki.biz/artykuly/wzrosna-oplaty-za-wywoz-smieci_16_19174.htm ; http://www.wprost.pl/ar/354656/Wywoz-smieci-bedzie-cie-kosztowal-wiecej/ ; http://inwestycje.wieszjak.pl/rynek-nieruchomosci/303880,Wyzsze-oplaty-za-wywoz-smieci-dla-wlascicieli-nieruchomosci.html ; http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/659489,oplaty_za_smieci_wzrosna_nawet_o_300_procent.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry