Możliwość komentowania Festiwal Jazz Jamboree rozpoczęty została wyłączona 39

Festiwal Jazz Jamboree rozpoczęty

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, ROZRYWKA

Właśnie rozpoczął się 54. festiwal Jazz Jamboree. Jest to jeden z najstarszych w Europie festiwali jazzowych, który odbywa się głównie w Warszawie. Występy zagranicznych, a także i polskich, zespołów potrwają aż do 9 grudnia.

Największymi sławami tegorocznego festiwalu będą Jan Garbarek i Ravi Coltrane.
Kwartet Jana Garbarka zagra 22 listopada, jest on jednym z najsławniejszych jazzmanów na całym świecie. Z kolei 24 listopada będziemy mogli oglądać Ravi’ego Coltrane’a, który kontynuuje dzieło sławnego ojca, wprowadzając także do muzyki jazzowej nowe brzmienia.

Dużą popularnością cieszą się duńskie zespoły jazzowe. W pierwszym tygodniu festiwalu 11 zespołów zagra aż 40 koncertów w siedmiu miastach polski w cyklu koncertów „Danish Delight”.

Festiwalowi Jazz Jamboree będzie także towarzyszyło kilka pomniejszych imprez, mających na celu propagowanie muzyki jazzowej wśród społeczeństwa. Odbędzie się także koncert z okazji 55-lecia klubu „Hybryda” ku pamięci Janusza Kofty (w tym klubie po raz pierwszy zorganizowano ten festiwal. W Legionowie zorganizowana została mniejsza wersja Jazz Jamboree, a w Milanówku dzieci będą mogły zaznajomić się z muzyką na porankach jazzowych.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry