Możliwość komentowania Łysienie oznaką chorób serca została wyłączona 85

Łysienie oznaką chorób serca

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Duńscy naukowcy z Copenhagen University na dorocznej konferencji American Heart Association w Los Angeles ogłosili swoje najnowsze badania. Wynika z nich, iż osoby u których widać cztery oznaki starzenia się, takie jak: powiększające się zakola na skroniach, łysienie na szczycie czaszki, zmiany w małżowinie ucha i żółte narośla na powiekach znajdują się w grupie, w której zagrożenie ataku serca jest 57% a niedomagania serca 37% większe.

sxc


Dowiedziono również, iż w większości osoby z siwizną, bądź zmarszczkami nie są bardziej narażone na nieprawidłowości serca.
Badania trwały 35 lat i wykonano je na grupie 10 tysięcy osób w wieku powyżej 40 lat. Personel badawczy oceniał wówczas ilość siwych włosów , obecność zmarszczek, rodzaje i zakres łysienia, oraz obecność i wielkość narośli na powiekach i małżowiny uszne.

Pośród wszystkich badanych ponad 7 tysięcy miało powiększone zakola na skroniach, około 4 tysięcy łysienie na czubku głowy, ponad 3 tysiące miało zmiany w małżowinie usznej i 678 osób narośla tłuszczowe na powiekach. W ciągu 35 lat u 3401 osób ujawniły się choroby serca a 1708 doznało ataku serca. Największe zagrożenie dotyka osoby powyżej 70 roku życia.

Katarzyna Niczewska

źródło:
http://www.latimes.com/health/boostershots/la-heb-visible-signs-aging-heart-20121106,0,5430271.story

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry