Możliwość komentowania Nagroda Goncourtów przyznana została wyłączona 47

Nagroda Goncourtów przyznana

AKTUALNOŚCI, MEDIA, ROZRYWKA, ŚWIAT, WYDARZENIA KULTURALNE

Nagroda Goncourtów to francuska nagroda literacka przyznawana co roku, nieprzerwanie od 1903 roku. Francuski pisarz Edmond de Goncourt ufundował tę nagrodę w swoim testamencie z 1896 roku. Towarzystwo Literackie jego imienia powstało kilka lat później, by w 1903 roku po raz pierwszy wręczyć nagrodę.

sxc


Nagroda Goncourtów to najbardziej prestiżowe wyróżnienie literackie we Francji. Przyznawana jest co roku, a laureatów poznajemy w listopadzie. Materialna wartość nagrody (otrzymana od Towarzystwa) jest niewielka, jednak autor wyróżnionego utworu może liczyć na ogromną sprzedaż jego książek.

W tym roku laureatem Nagrody Goncourtów został Jerome Ferrari za powieść „Le Sermon sur la chute de Rome ”. Ferrari to nauczyciel filozofii w liceum, a także pisarz i tłumacz. „Kazanie o upadku Rzymu” to jego druga powieść nie wydana w Polsce. Książka opowiada o dwóch studentach, którzy z podupadającego baru chcą stworzyć lokalne centrum życia społecznego. Niestety spotyka ich wiele niepowodzeń i dramatów.

Natalia Klimczuk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry